W DOROSŁOŚĆ Z ZARZUTAMI

Nie wszedł jeszcze w dorosłość, a już usłyszał poważne zarzuty. Mowa o 17-latku, który może trafić do więzienia nawet na okres 5 lat. Jest podejrzany o dokonanie, aż 9 kradzieży w krótkim czasie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

22 lutego około godziny 12:00 dyżurny kościańskiej komendy został powiadomiony o ujęciu sprawcy kradzieży alkoholu na terenie marketu w Czempiniu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży jest 17-letni mieszkaniec z gm. Czempiń. Jak się również okazało, dokonana w tym dniu kradzież whisky, nie była jedyną na jego sumieniu. Jak ustalono, 17-latek od 21 stycznia br. dokonał w sumie 9 kradzieży na łączną kwotę 1439,88zł, a jego łupem była jedynie whisky z wyższej półki.

Choć wartość pojedynczych kradzieży kwalifikowała czyn jako wykroczenia, zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić osobie zarzut przestępstwa kradzieży, dokonanej w czynie ciągłym, który zagrożony jest surowszą karą niż wykroczenie, bo aż 5 latami pozbawienia wolności.

17-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. O wysokości kary zdecyduje teraz Sąd.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły