KOŚCIAŃSKI TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W Dzień Walki z Depresją przypominamy numer Kościańskiego Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży – 512 733 333, którego działanie finansują samorządy Gminy Miejskiej Kościan oraz Powiatu Kościańskiego.

KOŚCIAŃSKI TELEFON ZAUFANIA – 512 733 333 

Telefon czynny w poniedziałek od 15:00-18:00 oraz czwartek od 18:00 – 21:00. Pomoc można też uzyskać w Gabinetach  Lekarskich Medicor w Kościanie, ul. Bączkowskiego 3, tel. 655110330

oraz pod czynnym całą dobę numerem infolinii dla dzieci i młodzieży: 116 111.

Zadzwoń gdy chcesz porozmawiać o swoich problemach w szkole lub w domu, o przyjaźni, miłości, o zaburzeniach odżywiania, hejcie w internecie…

Zadzwoń, gdy znajdujesz się w sytuacji wymagającej pomocy.

Wysłucha Cię życzliwa osoba, która nie będzie Cię oceniać. Podczas rozmowy postaracie się wspólnie znaleźć rozwiązanie trapiących Cię problemów. Rozmowy są całkowicie poufne, a Ty możesz pozostać anonimowy. W przypadku zagrożenia zadbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Kościański Telefon Zaufania świadczy pomoc doraźną, anonimową dzieciom i młodzieży, które przeżywają trudności natury moralnej, społecznej lub psychologicznej i potrzebują wsparcia. Adresatami usług są dzieci i młodzież szkół prowadzonych przez Gminę Miejską Kościan oraz Powiat Kościański, które dotknięte są trudnymi, osobistymi problemami i nie chcą lub też nie mogą zwrócić się do rodziny lub innych osób bliskich. Pomoc ta jest nieodpłatna. Rozmowy telefoniczne prowadzone są przez psychologów.

Źródło: Miasto Kościan

Najnowsze artykuły