DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z UKRAINĄ

W najbliższą niedzielę, 26 lutego 2023 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu odbędzie się wydarzenie pn. „Dzień Solidarności z Ukrainą”.

Dwa dni po pierwszej rocznicy agresji rosyjskiej na Ukrainę samorząd gminy Śmigiel chce przypomnieć obywatelom tego kraju, że Polacy nie zapomnieli o tym, jak wielka tragedia dzieje się w ich Ojczyźnie.

Impreza będzie miała charakter charytatywny. Całkowity dochód z imprezy wesprze ukraińskie stowarzyszenie „Nasz Batalion” – czerkaską ochotniczą organizację pomocy ukraińskim wojskom, głównie 14 batalionowi obrony terytorialnej „Czerkasy”. Za środki pozyskane z imprezy zakupione zostaną śpiwory i odzież termiczna dla lokalnych mieszkańców, którzy po wybuchu wojny wstąpili w szeregi wojska i walczą z agresorem.

W programie wydarzenia są: występy na scenie w wykonaniu chóru „Harmonia” i Harmoniuszków oraz uczniów i nauczycieli szkół z terenu gminy Śmigiel, a także animacje dla dzieci – dmuchany zamek i fotościanka z postaciami z bajek. Na wielbicieli dobrego jedzenia będzie czekał stół degustacyjny z tradycyjnymi ukraińskimi potrawami. Podczas imprezy odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu „Walentynka dla Ukrainy”. Start zaplanowano na 14:00, zakończenie ok. 17:00.

W organizację wydarzenia włączyły się Urząd Miejski Śmigla i Centrum Kultury w Śmiglu. Wsparcie zapewniają Chór “Harmonia”, szkoły i przedszkola z terenu gminy Śmigiel, zakład Policolor Śmigiel oraz piekarnie: Danuta Grygier i Piotr Kaczmarek.

Szczegóły na załączonym plakacie.

Źródło: Gmina Śmigiel

Najnowsze artykuły