FERIE W MIEŚCIE

Podczas ferii zimowych dzieci pozostające w Kościanie mogą korzystać z interesujących zajęć, realizowanych przez szkoły, instytucje kultury i rekreacji.

Kościańskie szkoły podczas ferii zimowych organizują dla dzieci zajęcia sportowo-rekreacyjne „Profilaktyczne Ferie Zimowe 2023” połączone z programem profilaktycznym uzależnień od alkoholu, nikotyny i narkotyków. Dzięki feriom profilaktycznym sfinansowanym przez samorząd Kościana dzieci skorzystają nieodpłatnie m.in. z zajęć rekreacyjnych na basenie, lodowisku, ściance wspinaczkowej, na siłowniach zewnętrznych, placach zabaw i ścieżce zdrowia. Nauczyciele ze Szkół Podstawowych nr 2, 3 i 4 poprowadzą program w pierwszym tygodniu ferii od 30.01-3.02.2023 po 4 godz. dziennie w grupach 15 osobowych, łącznie 7 grup.

Kościański Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież na przedpołudniowe „Ferie Zimowe w KOK”. Oferuje zajęcia i warsztaty plastyczne, seanse znanych animacji, kino sferyczne, bajkowe karaoke, wyjście do biblioteki, zumbę oraz balik dla dzieci.

Także Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia dla dzieci. Będzie to trzydniowy cykl dla dwóch grup (obowiązywać będą zapisy), z czego jeden dzień będzie wspólny dla obu grup (seans filmowy). Pozostałe dni to warsztaty plastyczne oraz „zimowy misz-masz” – gry i zabawy, quizy, konkursy.

W okresie ferii dzieci i młodzież, podsiadający Kościańską Kartę Mieszkańca, będą mogli korzystać z basenu, lodowiska, wypożyczalni łyżew i ścianek wspinaczkowych w kościańskiej wieży ciśnień, po niższych niż zwykle cenach.

Propozycje zajęć na czas dwutygodniowej przerwy w nauce na stronach: www.rekreacyjny.koscian.plwww.kok.koscian.plwww.biblioteka.koscian.pl.

 

Najnowsze artykuły