PRODUKOWANO FAŁSZYWE LEKI NA TERENIE NASZEGO POWIATU

Pod koniec roku na terenie powiatu kościańskiego policjanci CBŚP znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych o łącznej wartości około 10 mln zł. W ramach tych działań zatrzymano dwie osoby pochodzące z gminy Śmigiel.

Wśród sfałszowanych leków były głównie środki psychotropowe, anaboliki i na potencję. W trakcie akcji policjanci przejęli także dwie maszyny służące do nielegalnej produkcji środków farmaceutycznych.

W ramach przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, którym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez produkcję, przechowywanie, wprowadzanie do obrotu i odpłatne udostępnianie sfałszowanych produktów leczniczych. Jak ustaliliśmy, osoby te są mieszkańcami gminy Śmigiel. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto zastosował wobec jednego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a drugi został objęty dozorem policyjnym.

Sprawa miała swój początek już w lutym 2022 roku, kiedy to policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Poznania i Bydgoszczy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą głównie na terenie Poznania i okolic. Członkowie gangu zajmowali się nielegalną produkcją i handlem różnego rodzaju środkami farmaceutycznymi. Wówczas zatrzymano 34 osoby, zabezpieczono setki tysięcy produktów leczniczych o szerokim spektrum działania, a także inne półfabrykaty służące do ich produkcji, o łącznej wartości co najmniej 40 mln zł.

Tekst: Milena Waldowska/Koscianiak.pl
Źródło: Koscian112

Najnowsze artykuły