JECHAŁ 109KM/H NA „CZTERDZIESTCE”

Mężczyzna na obowiązującej “czterdziestce” w terenie zabudowanym przekroczył prędkość, aż o 69 km/h. Do zdarzenia doszło w Jasieniu. Za swoją brawurę i lekkomyślność został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci codziennie dokonują pomiarów prędkości kierujących. W miniony czwartek (29.12.2022r) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie dokonali zatrzymania kierującego, który zignorował przepisy. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Jasień. Dokonany przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że 56-letni mieszkaniec gminy Czempiń, poruszał się pojazdem marki Renault Trafic z prędkością aż 109km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40km/h.

Na kierującego został nałożony mandat karny, który zgodnie z obowiązującym taryfikatorem wynosi 2000zł oraz 14 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Panujący okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże pogorszone warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia jezdni, teren zabudowany oraz odcinkowe ograniczenie prędkości do 40km/h nie miały najmniejszego znaczenia dla mężczyzny, który nadmiernie przekroczył prędkość. W takich okolicznościach o tragedię nietrudno.

Brawura i nadmierna prędkość to jedne z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przekraczając prędkość stwarzamy zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto ryzykować życiem i zdrowiem swoim i innych.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły