XXII Gwiazdkowy Turniej o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej

W środę, 15 grudnia 2022 roku w cieniu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbył się już XXII Gwiazdkowy Turniej o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej klas I-VI Szkół Podstawowych.

Rozgrywki eliminacyjne odbywały się w salach sportowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie i Zespołu Szkół Gminy Kościan w Racocie. W sportowe szranki stanęło 13 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe naszego powiatu. W Racocie grały drużyny reprezentujące: SP w Racocie,  SP w Starym Bojanowie, SP w Starych Oborzyskach, SP w Śmiglu, SP Nr 4 w Kościanie i SP Nr 1 Kościanie. W Kościanie grało 7 drużyn, reprezentujących: SP Nr 3 w Kościanie, SP w Czaczu, SP w Jerce, SP w Krzywiniu, SP Nr 2 w Kościanie, SP w Starej Przysiece Drugiej, SP w Czempiniu.

Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji z zawodnikami w Racocie spotkał się Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański. Starosta otwierając imprezę wyraził radość z faktu, że turniej, po przerwie może znowu się odbyć. Przyznał, że przyglądał się rozgrzewce zawodników, widać – podkreślił – że wszyscy cieszą się z gry i mają świetną technikę. Wszystkim miłośnikom piłki życzył bezpiecznej gry i wspaniałej sportowej rywalizacji. Widząc tak sprawną młodzież losy polskiej piłki są bezpieczne – zakończył H. Bartoszewski.

Do finałów przeszły dwie zwycięskie drużyny z Racotu i dwie z Kościana. Były to reprezentacje: SP Czempiń, SP Stara Przysieka Druga, SP nr 4 w Kościanie i SP Racot. Mecz o trzecie miejsce, między szkołą w Czempiniu i Starą Przysieką Drugą zakończył się remisem 1-1. W rzutach karnych wynikiem 2 do 0 wygrała drużyna z Czempinia. Dwa lata temu drużyna z Czempinia przegrała walkę o III miejsce również w karnych z piłkarzami ze Starych Oborzysk.

W finale rywalizowali zawodnicy SP Nr 4 w Kościanie i SP w Racocie. Finał wygrała, wynikiem 3 – 2 drużyna z Kościana. W 2019 roku w finale także rywalizowały reprezentacje tych samych szkół i wówczas także wynikiem 1 – 0 wygrała reprezentacja SP Nr 4 w Kościanie.

W tym roku Królem Strzelców był Wiktor Roszak z SP w Czempiniu, najlepszym bramkarzem został Szymon Tulikowski – Sikora z SP w Starej Przysiece  Drugiej.

Puchar zwycięskiej drużynie, nagrody, dyplomy i gratulacje wręczyła Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański. Pani Starosta podziękowała trenerom i nauczycielom za ich trud w przygotowanie sportowców do gry. Zawodnikom pogratulowała zaangażowania i tego, że z tak dużym zapałem potrafią spełniać swoje marzenie i grać w piłkę. Sama – przyznała – nie zna się na piłce, ale życzyła by młodzi sportowcy w przyszłości stali się tak znani jak Robert Lewandowski lub Lionel Messi.  Na zakończenie dziękując  za przygotowanie turnieju życzyła wszystkim rodzinnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorem turnieju i sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kościanie. Współorganizatorami był Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie i Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

 

Najnowsze artykuły