DZIAŁANIA PRIORYTETOWE DZIELNICOWYCH Z GM. ŚMIGIEL.

Obecny plan działań priorytetowych dzielnicowych z gminy Śmigiel obejmuje realizację zadań od początku grudnia do końca maja 2023r. Poniżej zamieszczamy aktualne zadania priorytetowe dzielnicowych pełniących służbę w naszej jednostce.

Dzielnicowi to policjanci tzw. „pierwszego kontaktu” do którego można zwracać się o pomoc, a także wskazywać miejsca gdzie ta pomoc jest potrzebna. Diagnozują oni lokalne problemy, ustalają przyczyny i podejmują działania w celu ich skutecznego rozwiązania. Dzielnicowy jest odpowiedzialny za bezpośredni kontakt z mieszkańcami w codziennej służbie. Zachęcamy do nawiązywania współpracy z dzielnicowymi, gdyż na wybór zadania priorytetowego mają ogromny wpływ mieszkańcy. Każdy sygnał o zagrożeniach przekazanych telefonicznie, na adres email czy też poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa  to cenna wskazówka w diagnozowaniu występujących zagrożeń.

Przypominamy, że z dzielnicowym można skontaktować się osobiście udając się do swojej jednostki Policji, telefonicznie dzwoniąc na numer służbowy bądź mailowo. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oraz w aplikacji mobilnej Moja Komenda. Służba pełniona przez dzielnicowych nie jest całodobowa. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Posterunek Policji w Śmiglu:

Rejon nr 15 – miasto Śmigiel

st. asp. Łukasz Szulc tel.786-936-324, e-mail: dzielnicowy.smigiel15@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 15 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miejscowości Śmigiel w rejonie śmigielskich wiatraków, które znajdują się w pobliżu ul. Kościańskiej oraz ul. Wiatrakowej w Śmiglu. Celem działania jest jest poprawa bezpieczeństwa i wyeliminowanie procederu zaśmiecania miejsca publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznym, do którego dochodzi  w wymienionym miejscu.

Rejon nr 16 – Czacz, Bielawy, Żegrówko, Nowa Wieś, Glińsko, Karśnice, Białcz Nowy, Białcz Stary, Brońsko, Prętkowice, Księginki, Żegrowo, Nowy Świat, Poladowo

mł. asp. Marcin Frąckowiak tel.786-936-325, e-mail: dzielnicowy.smigiel16@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 16 prowadzi działanie priorytetowe na terenie leśnym w pobliżu miejscowości Księginki. Celem działania jest wyeliminowanie procederu zaśmiecania terenów leśnych oraz parkingu przydrożnego, do którego dochodzi w wymienionym miejscu.

Rejon nr 17 – Bruszczewo, Koszanowo, Bronikowo, Morownica, Wydorowo, Sierpowo, Robaczyn, Smolno, Machcin, Szczepankowo Stare, Stare Bojanowo, Szczepankowo Nowe, Sikorzyn, Poladowo, Nietążkowo

sierż. sztab. Kamil Szłapka, tel.786-936-326, e-mail: dzielnicowy.smigiel17@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 17 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miejscowości Nietążkowo ul. Leśna w rejonie sklepu “U Tereski”. Celem działania jest wyeliminowanie procederu demoralizacji młodzieży, do którego dochodzi w wymienionym miejscu.

Rejon nr 18 – Przysieka Polska, Olszewo, Żydowo, Spławie, Karmin, Chełkowo, Zygmuntowo, Jezierzyce, Wonieść, Parsko, Gniewowo, Stara Przysieka Pierwsza, Stara Przysieka Druga

sierż. Daniel Ratajczak, tel.516-952-953, e-mail: dzielnicowy.smigiel18@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 18 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miejscowości Stara Przysieka Pierwsza w rejonie placu zabaw i sali wiejskiej. Celem działania jest jest poprawa bezpieczeństwa i wyeliminowanie procederu zaśmiecania w miejscu publicznym, do którego dochodzi w wymienionym miejscu.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do Państwa o reakcje na zachowania niezgodne z prawem i informowanie o popełnianiu wykroczeń. Informacje proszę kierować do policjantów Posterunku Policji w Śmiglu pod numery telefonu dzielnicowych  oraz na Posterunek Policji w Śmiglu 477726350 jak i numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły