MISTRZOSTWA POLSKI W TRÓJBOJU SIŁOWYM PUŁAWY 10-11.12.2022

Agnieszka Dąbrowska-Posała kat.57kg wynik p-112,5(rekord życiowy ), wl 52,5kg mc 130kg razem 295kg.1 miejsce seniorek ,1 miejsce weteranów. Bardzo dobry start oraz wynik jaki uzyskała i miejsce. Natalia Świstara kat.69kg wynik p-150kg ,wl-95kg mc 157,5kg razem 402,5kg 1 miejsce juniorek do lat 23,2 miejsce seniorek 2 miejsce w kat. OPEN juniorek do lat 23,był to jej ostatni start w kat. Wiekowej od następnego roku będzie już tylko seniorką.Przypomnijmy,że w tym roku Natalia zdobyła v-ce mistrzostwo Europy juniorów oraz 4 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. Agnes Kopczyk-Korczyńska Kat.84kg nasza debiutantka zapłaciła frycowe i spaliła 3 podejścia w przysiadach do ciężaru 110kg ,niestety trema a także krótki staż treningowy spowodowało ,że się tym razem nie udało bo w pozostałych bojach było bardzo pozytywnie, wyciskanie 80kg,martwy ciąg 120kg te wyniki dają asumpt do tego ,że w przyszłości może być bardzo dobrze, potrzeba treningu, treningu i jeszcze raz treningu . Drużynowo nasze panie zajęły 3 miejsce. Michał Serwa został mistrzem Polski do 16 lat kat.83 kg wynik p-210kg wl-130kg , mc 217,5kg razem 557,5kg oraz 3 miejsce w kat. OPEN juniorów do 16 lat. Piękna walka do ostatniego podejścia i ten ciąg cudo, zrobił to co trzeba bo ciągami się wygrywa, uważam ,że stać go już na wynik w okolicach 600kg .Kat.105 kg 2 miejsce Mikołaj Buchwald wynikiem 210kg wyciskanie 160kg oraz martwy ciąg 205kg razem 575kg ,start oceniam bardzo pozytywnie ,przyszłość należy do niego. Drużyna juniorów do 16 lat zajęła 2 miejsce w punktacji drużynowej.Kat.juniorów do 18 lat Mikołaj Szłapka niestety spalone ciągi ,mogł być mistrzem niestety gorycz porażki zdarza się i najlepszym . Wynik jakie uzyskał w przysiadzie 200kg oraz w wyciskaniu 130kg świadczy o tym ,że ma duże możliwości siłowe a błędy jakie popełnił w martwym ciągu na 190kg i 210kg mogą zdarzyć się każdemu i nie wynikały z braku siły.Kat.105kg do 23 lat oraz w seniorach Damian Szczepański został podwójnym Mistrzem Polski a także 1 miejsce w kat. OPEN do 23 lat. Wyniki przysiad 330kg,wyciskanie 250kg(rekord życiowy), martwy ciąg 255kg razem 835kg .Te wyniki świadczą o skali jego talentu ,stać go w tej chwili na wynik 850kg i to w kategorii 93kg a to już światowa czołówka juniorów a także seniorów. Damian Szczepański kat.105kg wynik p-330kg wl-250kg mc-255kg razem 835kg.Damian w tym roku v-ce Mistrz Europy Juniorów oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów. W tej chwili to jeden z najlepszych zawodników w kategorii OPEN seniorów. Kat 83kg seniorów Mistrz Polski Daniel Michalak przysiad 265kg ,wyciskanie 152,5kg oraz martwy ciąg 250kg razem 667,5kg.Wspaniały start, 9 podejść zaliczone ,niesamowita walka. Daniel ma niezwykły talent niepoparty niestety treningiem ,jest walczakiem ęścia ,generalnie po tak krótkich przygotowaniach (4 tygodnie} to ogromny jego sukces a wygranie z zawodnikiem ,który prowadził po pierwszych 50 kg graniczy z cudem. Odpowiednia taktyka oraz niezawodne wykonanie podejść spowodowało odrobienie strat i zwycięstwo w tej kategorii. Poraz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, nasz zawodnik sierżant sztabowy Komendy Powiatowej w Kościanie Karol Drapiński zajął 1 miejsce w kat.do 120kg wyciskania leżąc klasycznym wynikiem 155kg zaliczając wszystkie trzy podejścia. Karol zajął także 3 miejsce w kat. OPEN wszystkich zawodników. Ps. Szczególne podziękowania dla Patryka za pomoc przy starcie naszych zawodników i za sponsorat na wyjazd w/w zawody. Były to już ostatnie zawody w tym roku w związku z tym chciałem podziękować wszystkim zawodnikom działaczom oraz sponsorom i życzyć wspaniałych świąt oraz jeszcze lepszych wyników w następnym roku.

 

Najnowsze artykuły