UKRADŁ PORTFEL W MARKECIE

W jednym z kościańskich marketów ukradł portfel z pieniędzmi, dowodem osobistym oraz kartami bankomatowymi. Pokrzywdzony na moment odłożył go przy kasie sklepowej. Wystarczyła chwila nieuwagi, a po chwili już go tam nie było.

W miniony wtorek, 6 grudnia br. pokrzywdzony zgłosił, że podczas zakupów w jednym z kościańskich marketów, ktoś ukradł jego portfel. Z relacji wynikało, że będąc przy kasie, odłożył portfel na ladzie sklepowej, a następnie zaczął pakowanie zakupów do torby. Po spakowaniu zakupów, zapominając o portfelu, udał się do kolejnego sklepu, gdzie zauważył jego brak. Gdy wrócił do poprzedniego marketu, nie znalazł już swojego mienia. Mężczyzna wycenił poniesione straty na kwotę 600zł. Moment kradzieży przez mężczyznę stojącego w kolejce za pokrzywdzonym, został zarejestrowany przez monitoring, co umożliwiło szybką identyfikację sprawcy.

Jeszcze tego samego dnia sprawca kradzieży został ustalony i przedstawiony został mu zarzut przestępstwa kradzieży mienia oraz dowodu osobistego. Do przedstawionego zarzutu przyznał się. Sprawcą okazał się 70-letni mężczyzna z Kościana. Odzyskany został również portfel wraz z pieniędzmi, dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Niebawem odpowie za swój czyn przed sądem.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy:

Często sami prowokujemy złodziei, zostawiając portfele, telefony, aparaty i inne przedmioty w koszykach, na ladach, ławkach lub w innych widocznych miejscach.

Pamiętajmy, złodziej może nas obserwować i wykorzysta każdą nadarzającą się okazję wynikającą z naszej nieuwagi czy nieostrożności.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły