KRADŁ ROWERY, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w Kościanie ukradł w sumie cztery rowery. Jednoślady wróciły do właścicieli, a podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem.

W ostatnim okresie policjanci kilkukrotnie otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rowerów na terenie Kościana. Rowerowy złodziej do dokonywania przestępstwa, w szczególności upodobał sobie rejon dworca kolejowego. Działał zuchwale, zabierał je w biały dzień i nie przeszkadzał mu fakt, że rowery były zabezpieczone. Wybierał też bardziej wartościowe modele.

Analiza zebranego materiału dowodowego w sprawie kradzieży rowerów, do których dochodziło na teranie miasta, pozwoliła wytypować osobę odpowiedzialną za te zdarzenia. 5 grudnia br. w miejscu zamieszkania zatrzymali 37-letniego mężczyznę. W toku prowadzonych czynności odzyskane zostały cztery jednoślady, które zostały zwrócone właścicielom, co dla osoby pokrzywdzonej przestępstwem jest najbardziej istotną informacją.

Sprawca usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Odpowie teraz przed sądem za swoje czyny. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły