PKN ORLEN OTWARŁO DZIŚ NOWĄ STACJĘ PALIW W LOKALIZACJI MOP SIERAKOWO

Featured Video Play Icon

Nowo powstały obiekt będzie funkcjonował w formacie MOP Self Service. Na stacji do dyspozycji kierowców będą: 4 dwustronne dystrybutory MPD, 2-wężowy dystrybutor LPG i dwustronny dystrybutor ON-TIR oraz AdBlue. W ofercie będzie również możliwość naładowania samochodu elektrycznego za pomocą, wyposażonej w 3 złącza, szybkiej stacji ładowania o mocy 120 kW.

Decyzję o budowie stacji na odcinku S5 Poznań-Wrocław koncern podjął w październiku 2020 roku. Eksploatacja Miejsca Obsługi Podróżnych Sierakowo była przedmiotem postępowania przetargowego ogłoszonego przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad w sierpniu 2020 roku. Oferta PKN ORLEN została oceniona jako najkorzystniejsza. Koncern, zgodnie z przyjętym harmonogramem wykonawczym, rozpoczął budowę stacji w lipcu bieżącego roku.

Obecnie, na odcinku S5 Poznań-Wrocław, PKN ORLEN posiada stacje paliw w lokalizacjach MOP Wisznia Mała Wschód oraz MOP Morzęcino Zachód. Docelowo, na wskazanym odcinku, będą funkcjonowały 4 stacje sieci ORLEN. Czwarty obiekt powstanie już w połowie 2023 roku. Uruchomienie stacji w lokalizacji MOP Kokorzyn, zgodnie z umową z GDDKiA, nastąpi w terminie 18 miesięcy od daty odbioru nieruchomości. Realizacja robót budowlanych rozpocznie się w lutym 2023 roku i zakończy się w ciągu sześciu miesięcy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia stacji PKN ORLEN na MOP Sierakowo.

 

Najnowsze artykuły