WEEKEND Z TURNIEJEM REISS CUP W STARYCH OBORZYSKACH

Ponad 500 dzieci przez cały weekend będzie rywalizować w Hali Sportowo-Widowiskowej w Starych Oborzyskach w Turnieju Reiss Cup 2022, którego organizatorem jest Fundacja Piotra Reissa i Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Patronat nad turniejem sprawuje burmistrz Piotr Ruszkiewiecz.

 

Reiss Cup to jeden z największych turniejów mikołajkowych w Wielkopolsce, który został zainaugurowany w sobotę w Hali Sportowo-Widowiskowej w Starych Oborzyskach i potrwa do grudnia. W tym roku jest to wyjątkowy moment dla cyklu, gdyż równocześnie rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Co łączy Reiss Cup z Mundialem?

 

W tym roku wszystkie uczestniczące zespoły występują pod nazwą wylosowanych reprezentacji, które awansowały na Mundial. Najpierw rywalizacja toczy się w grupach, a następnie rozgrywane są ćwierćfinały, półfinały i spotkania o miejsca. Główną nagrodą Mundialu, jak i Reiss Cup’ów jest puchar. Co ciekawe, puchar Mistrzostw Świata ma wysokość 36 cm, został wyprodukowany z 18-karatowego złota i waży 6,175 kg. Turniejowe puchary Akademii są zdecydowanie lżejsze, ale jest to również główna nagroda, która przynosi wiele radości i frajdy naszym zawodnikom. Ponadto organizatorzy wyróżniają króla strzelców, najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju.

 

– Zarówno Mundial w Katarze, jak i Reiss Cup budzi wiele pozytywnych emocji. Listopadowe tygodnie upływają pod znakiem oczekiwania na nadchodzące mecze. To właśnie kibice tworzą niesamowitą atmosferę i motywację dla naszych piłkarzy! Podczas Reiss Cup’ów również naszym zawodnikom towarzyszą kibice i to najwierniejsi – rodzice – mówi prezes Akademii Piłkarskiej Reissa, Piotr Matecki.

 

W sobotę w hali w Starych Oborzyskach rywalizują zawodnicy z kat. żak z miejscowości: Grodzisk Wlkp., Leszno, Puszczykowo, Pecna, Mosina, Rawicz, Rogalin, Osieczna, Włoszakowice. Natomiast w niedzielę rywalizować będą zawodnicy z kat. skrzat bez klasyfikacji na małych boiskach systemem 1×1, 2×2 lub 3×3, aby jak najczęściej popisywali się swoimi dryblingami.

 

– Cieszymy się, że po raz trzeci w historii gościmy Turniej Reiss Cup w Gminie Kościan, która stawia na sport i zapewnia najmłodszym mieszkańcom dużo ruchowych atrakcji we współpracy z klubami. Dziękujemy za pomoc w organizacji partnerskiemu klubowi LZS Juna-Trans Stare Oborzyska i wsparcie samorządu lokalnego – mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

 

Turniej odbywa się dzięki wsparciu jakie udzielił: Urząd Miejski Kościana, Gmina Kościan, Powiat Kościański, Fundacja Piotra Reissa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Już dziś wiadomo, że impreza wróci w 2023 roku i będzie miała jeszcze większy wymiar.

 

Harmonogram Turnieju Reissa Cup w Starych Oborzyskach:

 

sobota, 19 listopada 2022 r.

9:00 – rozpoczęcie rywalizacji grupy złotej w kat. żak

13:30 – rozpoczęcie rywalizacji grupy srebrnej w kat. żak

 

niedziela, 20 listopada 2022 r.

9:00 – rozpoczęcie pierwszej tury rywalizacji w kat. skrzat

13:30 – rozpoczęcie drugiej tury rywalizacji w kat. skrzat

 

 

 

Najnowsze artykuły