PODSUMOWANIE AKCJI “TRZEŹWY PORANEK”

Podczas dzisiejszych działań „Trzeźwy poranek” ukierunkowanych na eliminacje nietrzeźwych kierujących funkcjonariusze kościańskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Po raz kolejny okazało się, że poranek nie dla wszystkich był taki „trzeźwy” jak powinien.

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego skierowane były na  ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, co przekłada się na na poprawę bezpieczeństwach na drogach. Niestety cztery osoby wsiadły za kierownicę po wypiciu alkoholu, jedna z osób w stanie nietrzeźwości, natomiast trzy osoby w stanie po użyciu alkoholu.

Rekordzistą okazał się 38-letni mieszkaniec gm. Kosakowo, który został zatrzymany około godziny 8:20 w Jerce na ulicy Kościańskiej. Mężczyzna kierował pojazdem ciężarowym marki Volvo będąc w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało 1,09 promila alkoholu w organizmie. Co ciekawe, kierujący podczas kontroli powiedział policjantom, że przed wyjazdem w trasę z Bydgoszczy sprawdzał stan trzeźwości swoim alkomatem i był trzeźwy. Podważał przy tym sprawność użytego policyjnego sprzętu. Sprawdzenie trzeźwości kierującego na trzech różnych policyjnych alkomatach potwierdziło ich sprawność. Każdy wskazał ten sam wynik. Nasuwa się zatem pytanie, jaki poziom alkoholu w organiźmie był w chwili wyjazdu kierowcy z Bydgoszczy?

Inni zatrzymani:

– Jerka ul. Łowiecka, 57-letni mieszkaniec m. Kościan kierował pojazdem marki VW będąc w stanie po użyciu alkoholu tj. 0,36 promila alkoholu w organizmie.

– Jerka ul. Łowiecka, 57-letni mieszkaniec gm. Dobrzyca kierował pojazdem marki Mercedes będąc w stanie po użyciu alkoholu tj. 0,38 promila alkoholu w organizmie.

– Jerka ul. Łowiecka, 41-letni mieszkaniec gm. Pogorzela kierował zestawem pojazdów marki Volvo wraz z naczepą będąc w stanie po użyciu alkoholu tj. 0,36 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy, a za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących na „podwójnym gazie” będą sukcesywnie powtarzane na drogach powiatu. Każdy kierujący musi mieć świadomość, że może w każdej chwili zostać zatrzymany do kontroli stanu trzeźwości.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i rozsądek. Jeżeli nie mamy pewności, co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją kierowania pojazdami z promilami oprócz utraty prawa jazdy, często jest również utrata życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Najnowsze artykuły