PREMIERA FILMU ŚMIGIEL,39

W sali widowiskowej Centrum Kultury W Śmiglu odbyła się premiera filmu “Śmigiel’39”.  Sceny z filmu niewątpliwie na długo zostaną w pamięci osób, które go obejrzały.  Burmistrz Śmigla napisała na profilu fb:
“Cieszę się że mogliśmy jako gmina uczestniczyć w tym wyjątkowym przedsięwzięciu zrealizowanym w ramach współpracy z Zespołem Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu oraz Centrum Kultury w Śmiglu.
Głównym celem przy realizacji filmu „Śmigiel’39” było zachowanie w pamięci potomnych wydarzeń historycznych z udziałem mieszkańców Ziemi Śmigielskiej, które miały miejsce w okresie okupacji hitlerowskiej na terenie Śmigla i okolic. Obrazy przedstawione w filmie niech będą przestrogą przed skutkami wojny i ku pamięci ich ofiar.” Szczególne podziękowania za wklad pracy w produkcję filmową burmistrz Śmigla wspólnie z Wiesławem Kasperskim Przewodniczącym Rady Miejskiej i Piotrem Błaszkowskim Dyrektorem Centrum Kultury w Śmiglu złożyli na ręce Anity Plumińskiej-Mieloch dyrektor Zespołu Szkół w Luboniu oraz Piotra Świdzińskiego i jego syna Stanisława.

Najnowsze artykuły