Zapraszamy na koncert znakomitego duńskiego saksofonisty jazzowego, Jakoba Dinesena i polskiego rockowego trio Witka Łukaszewskiego, Morrison Tres, który odbędzie się 20 listopada br. o g. 19:30 w kościańskiej Kawiarni SASKIA.
– Jakob Dinesen – saksofon tenorowy i sopranowy
– Witek Łukaszewski – wokal, gitary: klasyczna, elektryczna, bas
– Sambor Dudziński – wokal, instrumenty klawiszowe, klarnet basowy, łuk, duduk
– Maksymilian Mińczykowski – perkusja
Jakob Dinesen – duński saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor, aranżer i muzyk studyjny. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Ingrid Jespersen Highschool w Kopenhadze, następnie uczył się w Whittier College w Kaliforni, USA, oraz studiował w Berklee College of Music w Bostonie, USA. Należy do czołówki europejskich muzyków jazzowych. Grywa z najważniejszymi muzykami jazowymi (zarówno modern jak i mainstreamowymi) oraz skandynawskimi gwiazdami pop. Wydał także dziewięć płyt pod swoim nazwiskiem – z takimi muzykami, jak: Paul Motian, Eddie Gomez, Kurt Rosenwinkel, Nasheet Waits, Ben Street, Steve Swallow. Jest współzałożycielem nowatorskich zespołów Once Around the Park (3 wydania płytowe) i Beautiful Day (4 płyty). Grał także w składach światowych sław: Tony’ego Allena (Nigeria), Toumani Diabete (Mali), Dawda Jobarteh i Eliel Lazo (Kuba).
Witek Łukaszewski – gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów, poeta oraz pisarz. W latach 1984-2001 organizował legendarny Międzynarodowy Festiwal Flamenco w Kościanie i Poznaniu. Trzykrotnie, w latach 1995-1997, został wybrany najlepszym gitarzystą flamenco w Polsce („Gitara i Bas”). Występował na Przystanku Woodstock ze specjalnymi programami: Magia Flamenco (2007), Norwid nasz codzienny (2008) oraz Fortepian Szopena (2010). Lider zespołów: Acid Flamenco, Red Pink, Morrison Tres i Super Trio. Współpracował z szeregiem najlepszych i najbardziej znanych muzyków w Polsce, m.in. z Józefem Skrzekiem i SBB, Tomaszem Szukalskim, Andrzejem Przybielskim, Markiem Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera), Jackiem Krzaklewskim (Perfect), Jerzym Styczyńskim (Dżem), Wojciechem Hoffmannem (Turbo). Nagrywa z międzynarodowymi muzykami jazzowymi, takimi jak Christoph Titz (Niemcy) i Jakob Dinesen (Dania). Wydał 21 płyt z pogranicza rocka, flamenco i jazzu. Jest także autorem muzyki i tekstów utworów z płyty Maryli Rodowicz „Ach, świecie…” (Złota Płyta 2018). Napisał kilka poczytnych powieści dedykowanych legendom rocka lat 60./70.: „Schodami do nieba – Led Zeppelin story”, „Jimi Hendrix & Nicolo Paganini – dialogi” oraz „Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi”.
Sambor Dudziński – polski aktor teatralny, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia K. Szymanowskiego w Zamościu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu. Twórca własnych projektów (spektakli, koncertów, happeningów), współtwórca Formacji Chłopięcej Legitymacje. Jego muzykę można usłyszeć w filmach: „Retrospekcja” – dokument o Jerzym Nowosielskim, „Józef Mehoffer – witraże życia” (reż. S. Kubiak), w spektaklach teatralnych m.in. „Era Wodnika” – Teatr Muzyczny „Capitol” we Wrocławiu, „Pippi Pończoszanka” (reż. A. Glińska) – Teatr Dramatyczny w Warszawie, „Niewiarygodne Przygody M. Koziołkiewicza” – Teatr Pantomimy we Wrocławiu. Nagradzany na wielu festiwalach m.in. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, Festiwalu Sztuki Estradowej.
Maksymilian Mińczykowski – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas studiów rozwijał swoje umiejętności także na Wydziale Instrumentalnym na kierunku perkusja. Od najmłodszych lat inspiruje go szeroko pojęta muzyka rozrywkowa, dlatego swobodnie porusza się w zróżnicowanych stylistykach od muzyki klasycznej, przez rock, pop, po jazz, funk i soul. Współpracował z Poznańską Orkiestrą Rozrywkową, zespołem Schatzi oraz Dizzy Boyz Brass Band, obecnie na stałe pracuje w Orkiestrze Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.
