POŻAR W DOMU MIESZKALNYM. JEDNA OSOBA NIE ŻYJE.

Do pożaru dachu w dwupiętrowym domu w Czerwonej Wsi doszło po godzinie 21.00 w Dniu Wszystkich Świętych. Jedna osoba znajdowała się w mieszkaniu na piętrze. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Zgłoszenie o pożarze w dniu 1 listopada do straży pożarnej w Kościanie wpłynęło o godz. 21.28. – Otrzymaliśmy informację, że w miejscowości Czerwona Wieś, w gminie Krzywiń ma miejsce pożar w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Po dotarciu jednostek na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że pali się w mieszkaniu w wielorodzinnym budynku dwukondygnacyjnym. Było to pomieszczenie jednolokalowe. W środku przebywał mężczyzna, strażacy natychmiast ewakuowali go na zewnątrz – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

Po przeprowadzonym badaniu strażacy nie stwierdzili u mężczyzny funkcji życiowych. Natychmiast przystąpili do jego reanimacji. Na miejsce przybył również zespół ratownictwa medycznego, który kontynuował czynności ratownicze. Niestety kilkudziesięciominutowe działania nie przyniosły rezultatu. Lekarz stwierdził zgon 55-latka.

W tym samym czasie pozostali mieszkańcy budynku zostali ewakuowani na zewnątrz. Nikt z nich nie ucierpiał. Na miejscu cały czas trwają czynności służb. Dochodzenie w związku z wybuchem pożaru przeprowadzać będzie policja pod nadzorem prokuratora.

Tekst: Milena Waldowska/koscianiak.pl
Zdjęcia: Kościan112, PSP Kościan

Najnowsze artykuły