NIEBEZPIECZNE WYPRZEDZANIE W OKU KAMERY

34-latka pędziła ulicą Baraniaka i Szkolną w Kościanie wyprzedzając pojazdy w miejscu niedozwolonym, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie uniknie odpowiedzialności, gdyż niebezpieczny manewr został nagrany kamerką samochodową przez innego kierującego.

21 września na skrzynkę mailową Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, wpłynął film z nagraniem przedstawiającym niebezpieczny manewr wykonany przez 34-letnią mieszkankę m. Kościan. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 19 września około godziny 15:10. Funkcjonariusze szybko ustalili użytkownika pojazdu marki Seat. Na przesłanym przez zgłaszającego filmiku widać, jak kierująca Seatem stwarza zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie stosując się do znaku poziomego P4 „linia podwójna ciągła”, naruszając przy tym zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, czym zmusza inne pojazdy do zatrzymania się w celu uniknięcia zderzenia.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Policjanci podjęli również decyzję o zatrzymaniu prawo jazdy. O winie i wymiarze kary zdecyduje Sąd.

Zgodnie z art.86 par. 3 k.w. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Sąd może wymierzyć kierowcy, oprócz kary grzywy, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Filmik publikujemy za zgodą autora nagrania ku przestrodze

Źródło: KPP Kościan

 

Najnowsze artykuły