NIETRZEŹWY, NA ZAKAZIE I Z NARKOTYKAMI

Blisko promil alkoholu w organizmie i obowiązujący dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ani jedno, ani drugie z wymienionych nie powstrzymało 27-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego przed tym, aby wsiąść za kierownicę pojazdu.

W miniony piątek około godziny 20:40 policjanci z Posterunku Policji w Krzywiniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Romet. W trakcie prowadzonej kontroli, od kierującego 27-latka z powiatu leszczyńskiego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,82 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie rozmowy z kierującym, oznajmił on funkcjonariuszom, że posiada przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy, które dobrowolnie wydał. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się również pod wpływem środków odurzających, została pobrana krew do badania na ich zawartość.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do stawianych zarzutów przyznał się chcąc dobrowolnie poddać się karze.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew sądowemu zakazowi i znajdując się w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pobrana od kierującego krew oraz zatrzymana substancja zostały przesłane do badań. W przypadku potwierdzenia, że jest ona środkiem psychotropowym, a w badaniach krwi zostanie stwierdzona jej obecność, 27-latek usłyszy kolejne zarzuty.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Kościan

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x