KOŚCIANIACY Z POWOŁANIAMI DO KADR WZPN

Bramkarka Klaudia Budzyń, Alan Szkudlarek i Filip Donat z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan otrzymali powołania do reprezentacji województwa WZPN. To jedyne powołania z powiatu kościańskiego. Klaudia Budzyń z AP Reissa Kościan związana była przez ponad 5 lat, a miniony sezon zakończyła z tytułem najlepszej bramkarki Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej i z zespołem sięgnęła po wicemistrzostwo rozgrywek. Zaowocowało to powołaniem na zgrupowanie reprezentacji województwa WZPN U-15. Zawodniczka właśnie przeszła do Warty Poznań, w której będzie się dalej rozwijać i występować w zespole Centralnej Ligi Juniorek oraz uczyła się w klasie sportowej pod patronatem Zielonych. Po udanych występach w czerwcowym Turnieju Regionów WZPN kolejne powołanie otrzymali młodzicy Alan Szkudlarek i Filip Donat. Chłopcy w miniony weekend poprowadzili AP Reissa Kościan do zwycięstwa w Ogólnopolskim Turnieju „Gra Warta Świeczki” w Gorzowie Wlkp., w którym kościaniacy nie doznali porażki i w finale pokonali AP Falubaz Zielona Góra 1:0.

– Powołania i transfery naszych zawodników są potwierdzeniem najwyższej jakości szkolenia i unikatowego podejścia do rozwoju każdego zawodnika. Aktualnie prowadzimy nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat). Natomiast czołowi zawodnicy ze starszych grup trafili do Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR w Opalenicy i Poznaniu oraz wzmocnili zespoły Obry Kościan – mówi trener i koordynator AP Reissa Kościan, Tomasz Woźniak.

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

 

fot. WZPN

Najnowsze artykuły