BRAK TARYFY ULGOWEJ DLA PIRATÓW DROGOWYCH

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się niechronieni uczestnicy są pod szczególnym nadzorem. O braku taryfy ulgowej dla kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość przekonał się 33-latek, który stracił swoje prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Funkcjonariusze każdego dnia podczas pełnionej służby na drodze prowadzą kontrole prędkości, a wobec nieodpowiedzialnych kierowców stosują przewidziane prawem środki karne, które od początku roku są o wiele surowsze.

W miniony piątek około godziny 8:50 w miejscowości Bielewo policjanci kościańskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volvo C30. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Okazało się, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał 107 km/h, czyli aż o 57 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1500zł oraz nałożyli 10 pkt. karnych. Ponadto zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Dokument zostanie niezwłocznie przesłany przez policjantów do starosty powiatowego celem wydania decyzji o zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku kiedy kierowca zdecyduje się na jazdę pomimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu całkowicie cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły