DZIECIĘCE MISTRZOSTWA KOŚCIANA W BEACH SOCCER ZA NAMI

Osiem zespołów wystąpiło w Dziecięcych Mistrzostwach Kościana w Beach Soccer o Puchar Burmistrza i Starosty Powiatu Kościańskiego, które odbyły się na boiskach w kościańskich Łazienkach. Rywalizowano w kategoriach orlik i młodzik, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Turniej „Dziecięce Mistrzostwa Kościana w Beach Soccer o Puchar Burmistrza i Starosty Powiatu Kościańskiego” odbył się podczas Festynu Strefa Chillout w kościański i zgromadził zespoły: Akademia Piłkarska Dąbcze, Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, APR Gmina Mosina, APR Gmina Kościan, SP 3 w Kościanie i „dzika drużyna” Przyjaciele Powiatu Kościańskiego.

Jako pierwsi na placu boju zameldowali się zawodnicy z rocznika 2013, którzy rywalizowali bez presji na wynik i stworzyli wspaniałe widowisko zgodnie z ideą Fair Play. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, słodki upominek, a zespołu puchary. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:
– Najlepszy bramkarz: Michał Napierała z AP Reissa Kościan;
– Wyróżniający się zawodnik Łukasz Sobański z AP Reissa Kościan;
– Wyróżniający się zawodnik Jan Doruch z AP Reissa Gmina Mosina;
– Wyróżniający się zawodnik Franciszek Kmiećkowiak z Akademii Piłkarskiej Dąbcze;
– Wyróżniający się zawodnik Filip Naskręt z Akademii Piłkarskiej Dąbcze.

Następnie odbył się turniej dla zawodników z rocznika 2010 i młodsi, który rozgrywany był systemem każdy z każdym. W spotkaniu o złote medale AP Reissa Kościan wygrała z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie 2:1, a trzecie miejsce wywalczyła „dzika drużyna” Przyjaciele Powiatu Kościańskiego. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:
– Król strzelców: Marcel Skórzane z AP Reissa Kościan;
– Najlepszy bramkarz: Marek Zając z AP Reissa Kościan;
– Wyróżniający się zawodnik: Alan Wolski z SP 3 w Kościanie;
– Wyróżniający się zawodnik: Szymon Kozłowski z SP w Bonikowie;
– Wyróżniający się zawodnik: Jan Sołtysiak z SP nr 2 w Kościanie.

– Turniej odbywał się w ramach wsparcia finansowego od Powiatu Kościańskiego dla Fundacji Piotra Reissa w wysokości 1700 zł w ramach projektu „Dziecięca Liga Piłkarska” za co serdecznie dziękujemy. Wkrótce odbędą się kolejne turnieje na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie. Dużym wsparciem w realizacji tych wydarzeń jest dla nas MOSiR Kościan i Urząd Miejski Kościana – mówi pomysłodawca cyklu trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa – Kościan prowadzi aktualnie wakacyjne nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat), a trenuje na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie, Nowinkach i Sepnie. Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian .

 

 

Najnowsze artykuły