RODZICU, ZŁÓŻ WNIOSEK O DOBRY START DO KOŃCA SIERPNIA

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzicu, nie zwlekaj i złóż wniosek o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.
1/3 sierpnia za nami, co oznacza, że coraz bliżej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To z kolei wiąże się z zakupami – zeszyty, przybory do pisania, piórniki, może nowy plecak czy buty sportowe – wydatków jest sporo. Program „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.
– Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie Dobry start jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Jak informuje szefowa resortu rodziny, większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 mln zł dla 2,76 mln uczniów. W Wielkopolsce świadczenie o łącznej wysokości ponad 85 mln zł przyznano już ponad 282 tysięcy dzieciom.
– To bardzo istotny program, który pomoże odciążyć domowe budżety w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Od początku trwania programu do wielkopolskich rodzin trafiło ponad 408 mln zł na zakup wyprawki szkolnej – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
Co zrobić, by otrzymać świadczenie?
Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem:
· Portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
· Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,
· Bankowości elektronicznej.
Inwestycja w rozwój i edukację milionów dzieci
Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem Dobry start objętych będzie 4,4 mln uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.
– To wyrównywanie szans i inwestycja w rozwój i edukację dzieci. Program „Dobry start” już od 2018 r. stanowi ważny element polityki rodzinnej państwa – mówi minister Marlena Maląg.
Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

Najnowsze artykuły