WAKACJE NA SPORTOWO Z AP REISSA KOŚCIAN

Akademia Piłkarska Reissa-Kościan w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży” realizowanego przez Powiat Kościański zorganizowała dla najmłodszych tygodniowe półkolonie. To jedna z wielu wakacyjnych atrakcji dla dzieci przygotowanych przez AP Reissa Kościan.

W półkoloniach organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa – Kościan, które odbyły się w dniach 11-15 lipca 2022 r. wzięło udział 11 dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji m.in. dwie wycieczki pociągiem do Poznania w czasie, których półkoloniści wybrali się do kina na seans „Minionki: wejście Gru” i Muzeum Brama Poznania, wyjście do Pirackiego Parku Rozrywki w Kościanie czy Basen MOSiR Kościan oraz treningi piłkarskie i ogólnorozwojowe na Orliku.

Ponadto klub przez cały lipiec i sierpień organizuje bezpłatne treningi dla dzieci zainteresowanych aktywnością ruchową, a w sierpniu aż 40 młodych kościaniaków wyjedzie na obóz sportowy nad Morze Bałtyckie do Darłowa. Odbędzie się również drugi turnus półkolonii dla zainteresowanych osób i rozgrywki Dziecięcej Liga Piłkarskiej o Puchar Starosty Kościańskiego.

– Wydarzenia odbywają się w ramach wsparcia finansowego od Powiatu Kościańskiego dla Fundacji Piotra Reissa w wysokości 5500 zł za co serdecznie dziękujemy. Dużym wsparciem jest dla nas również Urząd Miejski Kościana i MOSiR Kościan, gdyż dzięki wspólnej współpracy z przygotowanych przez nas atrakcji skorzysta blisko 300 dzieci z terenu gminy miejskiej Kościan i powiatu – mówi trener i koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klub prowadzi aktualnie wakacyjne nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat), a trenuje na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie, Nowinkach i Sepnie. Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian .

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Najnowsze artykuły