POWIAT DOFINANSUJE LINIĘ AUTOBUSOWĄ DO NIETĄŻKOWA

Powiat Kościański w 2021 roku przystąpił do Związku Powiatowo-Gminnego Wielkopolski Transport Regionalny. Zadaniem Związku jest zaspokajanie potrzeb w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich.

Dzięki przystąpieniu samorządu powiatowego do Związku, możliwe było uruchomienie dodatkowych linii autobusowych także na terenie powiatu kościańskiego.

Od 1 marca 2022 roku do końca roku szkolnego kursowały autobusy na trasie Kościan – Nietążkowo, Nietążkowo – Kościan i Nietążkowo – Nietążkowo. Autobusy wrócą na trasę po wakacjach – 1 września – i będą kursowały do końca 2022 roku.

W 2023 roku przewozy pasażerskie współfinansowane przez Powiat Kościański w ramach Związku odbywać będą się na trasie Kościan – Nietążkowo i Nietążkowo – Kościan. Tę trasę dofinansuje także – w ramach członkostwa w Związku – samorząd Gminy Śmigiel. Zarząd Powiatu Kościańskiego złożył także do Związku wniosek o utrzymanie kursu autobusu na trasie Nietążkowo – Nietążkowo przez miejscowości gminy Śmigiel.

Uruchomienie tych lini autobusowych ułatwi dojazd uczniom do szkół ponadpodstawowych w Nietążkowie i Kościanie.

Autobusy kursować będą w dni nauki szkolnej. Bilety jednorazowe będzie można kupić u kierowcy autobusu, a okresowe na dworcu PKS w Kościanie. Będzie można także złożyć wniosek o buskartę w sekretariacie szkoły w Nietążkowie.

Powiat Kościański dofinansuje Związek w 2023 roku kwotą ponad 42 tys. złotych. Środki te przeznaczone zostaną przede wszystkim na prace przewozowe na tych liniach.

W ramach członkostwa w Związku Gmina Czempiń dofinansuje także trasę Czempiń – Śrem i Śrem – Czempiń.

Najnowsze artykuły