UMOWA NA REMONT MOSTU PODPISANA.

W środę, 20 lipca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Kościanie została podpisana umowa na przebudowę mostu w ciągu ulicy Strzeleckiej w Kościanie. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w drodze przetargu firma Strabag Sp. z o. o. z Pruszkowa.

Umowę podpisał Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański i Mikołaj Gomuła, dyrektor techniczny, pełnomocnik wykonawcy. W spotkaniu wziął udział także Dariusz Korzeniowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie.

Przetarg został rozstrzygnięty na kwotę 1 609 573,62 złotych. Powiat Kościański z subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury pozyskał na to zadanie 424 000,00 złotych. Inwestycje wesprze także samorząd Miasta Kościana kwotą 377 600,00 złotych. Pozostałe środki finansowe  zostały zabezpieczone w budżecie Powiatu Kościańskiego. Zgodnie z umową remont potrwa do 30 listopada 2022 roku.

Planowana inwestycja obejmuje rozbiórkę nawierzchni z kostki betonowej i położenie nawierzchni bitumicznej, naprawę elementów nośnych mostu, naprawę podpór i wymianę izolacji oraz montaż ozdobnych balustrad stalowych.

Szerokość jezdni wynosić będzie 5,50 m, szerokość chodników 1,80 m i 1,85 m. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego. Nowe balustrady ze stali nierdzewnej będą miały wysokość 1,20 m, aby po obiekcie bezpiecznie poruszali się nie tylko piesi, ale też rowerzyści. Przęsła balustrad będą w kolorze czarnym.

Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie oczekuje na propozycję zagospodarowania starych barier mostowych w innej przestrzeni publicznej.

 

 

 

 

Najnowsze artykuły