TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW DLA DZIECI Z UKRAINY

Chociaż wakacje trwają w najlepsze, a dzieci odpoczywają i nie myślą jeszcze o powrocie do szkolnych ławek, Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczyna kolejną edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”.
Akcja polega na przygotowaniu i przekazaniu wyprawek szkolnych uczniom z ubogich rodzin. W poprzednich latach pomoc skierowana była do dzieciaków z polskich szkół na Wileńszczyźnie, Kołomyi na Ukrainie oraz z okręgu diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. W tym roku chcemy podarować wyprawki szkolne uczniom z Ukrainy, którzy zostali w swoim kraju.
W akcję zaangażowane są przede wszystkim Parafialne Zespoły Caritas, zbierające w parafiach przybory szkolne, którymi następnie zostaną wypełnione plecaki. Parafianie przynoszą kredki, mazaki, farbki, plastelinę, linijki, gumki, temperówki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki, wycinanki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole. Akcja w naszej archidiecezji potrwa do 16 sierpnia. Później wszystkie rzeczy zostaną posegregowane, zapakowane i zawiezione na Ukrainę. Akcję można wesprzeć, przynosząc nowe artykuły szkolne do swojej parafii lub Centrali Caritas Poznań. Ci, którzy nie wiedzą, co najlepiej kupić lub co by się najbardziej przydało,
zachęcamy do wsparcia zbiórki na stronie caritaspoznan.pl/tornister. Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

 

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny – Tornister Pełen Uśmiechów

 

tornister

tornister2

tornister3

Najnowsze artykuły