W ŚMIGLU POWSTANIE SKATEPARK

Śmigielski samorząd sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę rekreacyjno-sportową. Po kompleksowej renowacji stadionu miejskiego, przyszedł czas na budowę skateparku. Nowa inwestycja zlokalizowana będzie na terenie pomiędzy kompleksem boisk „Orlik” a Centrum Kultury w Śmiglu.

Wykonana zostanie płyta betonowa wraz z montażem następujących urządzeń: Bank Ramp, Funbox z poręczą, Quarter Pipe, Grindbox 1 + Grindbox 2, Poręcz prosta, Ławka, Pole Jam. Całość zadania opiewa na kwotę 268 838,68 zł brutto, z czego częściowo sfinansowana zostanie przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

– Budowa skateparku to coś, co było w naszych planach od wielu lat. Temat cyklicznie powracał w rozmowach z młodszymi mieszkańcami. Cieszę się, że teraz udaje nam się doprowadzić ten pomysł do końca. – komentuje burmistrz Małgorzata Adamczak.

Baza rekreacyjno-sportowa w Śmiglu obecnie składa się ze stadionu miejskiego z bieżnią poliuretanową, kortów tenisowych, kompleksu boisk „Orlik”, siłowni napowietrznej, Otwartej Strefy Aktywności i placu zabaw dla dzieci. Poszerzenie oferty o skatepark niewątpliwie jeszcze bardziej podniesie jej atrakcyjność.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku do końca października 2022 roku.

 

Najnowsze artykuły