75 LAT OSP KOPASZEWO

W sobotę, 25 czerwca 2022 roku Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański i jego zastępca, Dorota Słowińska wzięli udział w uroczystościach z okazji 75. lat powstania i działalności OSP w Kopaszewie. Jednostka ochotniczej straży pożarnej w tej miejscowości powstała w 1945 roku, ale ze względu na pandemię uroczystości jubileuszowe zostały przeniesione na ten rok. Uroczystości rozpoczął przemarsz i msza święta odprawiona w przypałacowej kaplicy. Po nabożeństwie przyszedł czas na przemówienia gości i wręczenie odznaczeń. Starosta na ręce prezesa OSP, Leszka Majchrzaka przekazał okolicznościowe życzenia, w których czytamy m.in.
„O tym, jak ważnym jest to, by móc na kogoś liczyć przekonaliśmy się szczególnie w tym roku, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. Państwa Jednostka z zapałem zaangażowała się w akcję pomocową, zbiórkę darów dla uchodźców, którzy oczekiwali pomocy. Taka gotowość do działania jest godna szacunku, a radość zakończonej sukcesem akcji motywuje do działania w przyszłości.
Cieszymy się, że Państwa Jednostka współuczestniczy w budowaniu systemu bezpieczeństwa w powiecie kościańskim. Serdecznie gratulujemy Państwu odnoszonych każdego roku sukcesów sportowych w zawodach pożarniczych. Państwa sportowe przygotowanie wyróżnia Państwa Jednostkę i jest powodem do dumy. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata będziecie się Państwo rozwijali, by móc sprostać nowym wyzwaniom. Życzymy, by tętniąca życiem Ochotnicza Straż Pożarna w Kopaszewie przyciągała dzieci i młodzież, która znajdzie w niej możliwości do współdziałania i budowania społecznych więzi”.

Po oficjalnej części uroczystości na gości i strażaków czekał poczęstunek. Obchody jubileuszu zakończyła biesiada strażacka dla mieszkańców

 

Najnowsze artykuły