ŚWIĘTOJAŃSKA NOC KOLORÓW ZA NAMI

Choć upał dawał się we znaki, nie zraziło to biegaczy i miłośników Nordic Walking, którzy w liczbie 183 osób stawili się na starcie “Świętojańskiej Nocy Kolorów” w Śmiglu. Nocny Bieg oraz Marsz Nordic Walking odbył się po raz piąty. Po raz pierwszy jednak pod hasłem “Świętojańska Noc Kolorów” i po raz pierwszy z patronem – śp. Tomaszem Frąckowiakiem – współorganizatorem poprzednich edycji biegu, który zmarł w styczniu ubiegłego roku. Hołd zmarłemu oddali m.in. koledzy i koleżanki z pracy którzy wystartowali w zawodach w koszulkach z jego zdjęciem.

Dystans 5 i 10 kilometrów zawodnicy pokonywali ulicami Śmigla – zarówno po asfalcie jak i przełajowej nawierzchni. Na trasie biegacze mogli napotkać kilka niespodzianek. Trasę wskazywały im bowiem m.in. ubrane w ludowe stroje przedstawicielki zespołu tanecznego “Żeńcy Wielkopolscy” czy… maskotka śmigielskiego wiatraka!

Najważniejszym punktem programu – poza metą oczywiście – była jednak strefa kolorów. Kto zdecydował się przez nią przebiec, pokonywał nieco krótszy dystans ale w zamian za to został obsypany kolorowymi proszkami holi. Na tę opcję zdecydowała się większość uczestników.

“Bardzo się cieszymy, że nowa formuła się spodobała. Świadczy o tym nie tylko rekordowa ilość zapisanych osób, ale także zadowolenie na twarzach uczestników imprezy.” – komentuje dyrektor biegu Marcin Jurga – zastępca burmistrza Śmigla i zapowiada, że w poniedziałek rozpocznie się już planowanie przyszłorocznej, 6 edycji. Wiemy już, że na pewno nie zabraknie w niej kolorów.

W sobotnim biegu główne nagrody odbierali mieszkańcy Ziemi Leszczyńskiej. Zwycięzcami na flagowym dystansie 10 kilometrów zostali bowiem leszczynianie: Dawid Miaskowski oraz Martyna Zielińska. Na dystansie 5 kilometrów zwyciężył także mieszkaniec Leszna –  Rafał Tomowiak. Wśród kobiet triumfowała Olga Cichoszewska z Sokołowic. W Nordic Walking bezkonkurencyjny okazał się Hieronim Winiarski z Jankowa Zaleśnego, który dotarł na mecie z dużą przewagą nad rywalami. Wśród kobiet najlepsza okazała się śmigielanka Iwona Maślanka. Organizatorzy przygotowali dwie nagrody specjalne. Ze względu na to, że była to jubileuszowa – 5 edycja biegu, kosz słodyczy zdobyła osoba, która pokonała trasę najbliżej czasu 55:55. Udało się to pani Ewelinie Ocysek z Kościana, która dotarła na metę z czasem 55:57. Od minionej edycji, puchar memoriałowy im. Tomasza Frąckowiaka otrzymywać będzie osoba która jako trzecia dotrze na metę, niezależnie od tego w jakiej startuje konkurencji. Liczba 3 to bowiem dzień urodzin patrona biegu – Tomasza Frąckowiaka. Pierwszy puchar memoriałowy zdobył Michał Krasicki z Rawicza. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miejski Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Klub Sportowy Speed Feet ‘16. Wsparcie organizacyjne zapewnili: funkcjonariusze policji, strażacy z OSP Stare Bojanowo, OSP Bronikowo oraz OSP Nietążkowo, Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Zakład Komunalny w Śmiglu.

Najnowsze artykuły