NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

Rekordowa liczba 200 uczestników stanie na starcie Nocnego Biegu Świętojańskiego, który już w najbliższą sobotę rozegra się ulicami Śmigla. „Świętojańska Noc Kolorów” to sportowa propozycja śmigielskiego samorządu na spędzenie ostatniej soboty czerwca. Nocny Bieg Świętojański zainaugurował w roku 2017. Odbędzie się po raz 5. Od pierwszych edycji był biegiem ulicznym, jednak w roku 2021 zmieniono trasę na przełajową. Od kilku tygodni organizatorzy zapowiadali powrót na asfalt i słowa dotrzymali. Nie zabraknie jednak etapów przełajowych. – Poprosiliśmy kilka osób o przetestowanie trasy i przedstawienie swojej opinii. Za każdym razem były podobne – trasa jest zróżnicowana, kręta i bardzo ciekawa. Nie zabraknie też ostrych wzniesień. Uczestnicy na pewno nie będą się nudzić! – zapowiada Marcin Jurga zastępca burmistrza Śmigla i dyrektor biegu. A to nie koniec atrakcji – na trasie będzie wyznaczona „strefa kolorów”, w której biegacze zostaną obsypani popularnymi proszkami holi. Nie będzie to jednak obowiązkowe i będzie można ją ominąć, ale będzie się to wiązało z nieco dłuższym dystansem biegu. Areną zmagań będzie pętla o długości 5 km. Biegacze będą rywalizować na dystansach 5 i 10 km. Tradycyjnie też na starcie staną miłośnicy nordic walking, którzy do pokonania będą mieli 5 km.

Od nadchodzącej edycji Nocny Bieg Świętojański będzie miał swojego patrona. W ten sposób organizatorzy chcą uczcić pamięć śp. Tomasza Frąckowiaka – nauczyciela wychowania fizycznego, który od pierwszej edycji był w sztabie organizacyjnym biegu. Odszedł przedwcześnie w styczniu 2021 roku w wieku zaledwie 54 lat.

Start zlokalizowany będzie w okolicach Centrum Kultury w Śmiglu. Rozpoczęcie biegu przewidziano na 20:30, ale już pół godziny wcześniej zostaną zamknięte ulice zlokalizowane na trasie biegu. Mapa z trasą biegu dostępna jest na stronie www.aktywny.smigiel.pl.

W związku z organizacją biegu w godzinach 20:00-22:00 wystąpią utrudnienia dla kierowców i zmiany w organizacji ruchu. Organizatorzy proszą mieszkańców, aby w miarę możliwości nie pozostawiać pojazdów na trasie biegu, a tych, którzy planują w tych godzinach poruszanie się samochodem o pozostawienie ich poza trasą biegu.

 

Najnowsze artykuły