W NIŻSZYCH LIGACH JUŻ WSZYSTKO JASNE

Weekend przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w niższych ligach piłkarskich. Znamy los wszystkich drużyn powiatu kościańskiego.

W niedzielę, w przedostatniej kolejce rozgrywek V ligi wyjazdowej porażki z “Piastem” Czekanów doznał zespół “PKS-u” Racot. Tym samym drużyna spadła z ligi i w przyszłym sezonie zagra w klasie okręgowej. W sezonie 2022/23 ziemia kościańska nie będzie miała swojego reprezentanta w V lidze.

W klasie okręgowej utrzymały się zespoły “Pogoni” Śmigiel (5 m-ce), “Promienia” Krzywiń (6 m-ce) i “Juna-Trans” Stare Oborzyska (11 m-ce). W czwartek po porażce z “Rydzyniakiem” Rydzyna zdegradowany został “Helios” Czempiń. Już wcześniej z “okręgówką” pożegnał się “Grom” Czacz.

W przyszłym sezonie powiat kościański będzie miał najliczniejszą reprezentacje w A-klasie. Oprócz dwóch spadkowiczów z klasy okręgowej, na tym poziomie zagrają drużyny które utrzymanie sobie już zapewniły: “LUKS” Stare Bojanowo, “Rywal-Ewmar” Kurza Góra oraz “KS APOL-termPIR” Spławie. Stawkę uzupełni beniaminek czyli drugi zespół “Obry” Kościan. Z A-klasy spadł “PKS” II Racot/Turew.

(wm), fot. “Promień” Krzywiń

Najnowsze artykuły