AWANS “POLONII”, UTRZYMANIE “KORONY”

W sezonie 2022/23 kościańska “Obra” rozegra dwukrotnie derby strefy leszczyńskiej na poziomie IV ligi. Zwiększyła się liczba drużyn z naszego regionu w tej klasie rozgrywkowej.

W sobotę po zwycięstwie nad “Orłem” Mroczeń awans zapewniła sobie “Polonia” Leszno. Zespół trenera Karola Misia powrócił do IV ligi po roku przerwy. Do awansu leszczyńskiej drużyny przyczynili się wychowankowie “Obry” Jędrzej Dorynek, Tomasz Olejnik i Nikodem Włodarski oraz były zawodnik “Heliosa” Czempiń Bartosz Raszewski.

“Korona” Piaski zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze, w ubiegłą środę po zwycięstwie nad “Wartą” Międzychód. Zespół z powiatu gostyńskiego to prawdziwa “kolonia” byłych piłkarzy “Obry”. Swój wkład w utrzymanie oraz w awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski mieli Szymon Słoma, Jakub Rerak, Piotr Sarbinowski, Przemysław Frąckowiak, Kamil Tomowiak i Daniel Tomaszewski.

Dodajmy także że do IV ligi awansowały “Lipno” Stęszew oraz “Noteć” Czarnków. Spadły natomiast “Górnik” Konin i “Victoria” Ostrzeszów. O utrzymanie w ostatniej kolejce 25 czerwca powalczą “KKS” II Kalisz, “Warta” Międzychód oraz “Olimpia” Koło. Jedna z tych drużyn zazna goryczy spadku a jedna o ligowy byt powalczy w barażach.

(wm), fot. “Werka-Foterka”, “Polonia” Leszno

 

Najnowsze artykuły