DERBY WIELKOPOLSKI NA REMIS

W niedzielne popołudnie na stadionie w Starych Oborzyskach rozegrane zostały derby Wielkopolski w Fox Travel III lidze kobiet. Mecz “Juna-Trans” z “Lechem UAM” Poznań zakończyły się remisem 2:2.

Już w 3 minucie prowadzenie drużynie gości dała Maria Wasiewicz. “Juna” jeszcze w pierwszej połowie mogła doprowadzić do wyrównania. M.in piłka po ładnym strzale Karoliny Wlekłej trafiła w poprzeczkę. Siedemnaście minut po przerwie stan meczu wyrównała Dobrosława Skorupska. Gdy wydawało się że zespół Marcina Adamczaka pójdzie za ciosem i strzeli kolejna bramkę to “Lech” po raz drugi objął prowadzenie. Po błędzie obrony Dominikę Dewicką pokonała Martyna Lechna. Na szczęście w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadziła Karolina Wlekła.

Po tym meczu, na dwie kolejki przed końcem sezonu sprawa awansu do II ligi jest wciąż otwarta. Jednak “Lech” ma nadal dwa punkty przewagi i jest bliższy ostatecznego sukcesu.