WYPADEK NA S5 KOŁO ŚMIGLA

W środę, 1 czerwca, na drodze ekspresowej nr 5 w okolicy Śmigla miał miejsce wypadek z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Dwie osoby trafiły do szpitala, w tym jedna w stanie ciężkim.

Wypadek miał miejsce przed godziną 11.30 pomiędzy węzłami Lipno i Śmigiel Południe. Według wstępnych ustaleń policji kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 41-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego, nie zachował odpowiedniej prędkości i odległości od poprzedzającego go pojazdu marki ford i najechał na jego tył. Fordem kierował 73-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego

W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby, kierowca osobówki oraz pasażerka, 72-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Obydwoje trafili do szpitala. Mężczyzna doznał najprawdopodobniej bardzo poważnych urazów klatki piersiowej i kręgosłupa. Obrażenia poszkodowanej nie zagrażają jej życiu.

Droga w kierunku Poznania będzie zablokowana przynajmniej do godziny 15.00. Policja zaleca objazd przez węzły Lipno i Śmigiel Północ.

Źródło: Koscian112.pl

Najnowsze artykuły