UWAGA! 4 CZERWCA ULICE I PARKINGI W CENTRUM ŚMIGLA BĘDĄ WYŁĄCZONE Z RUCHU

W styczniu br. Piotr Świdziński mieszkaniec Śmigla i nauczyciel w Zespole Szkół w Luboniu, wspólnie z Anitą Plumińską-Mieloch dyrektorką tejże szkoły zwrócili się do burmistrza Śmigla z propozycją współpracy przy realizacji filmu o realiach II wojny światowej na Ziemi Śmigielskiej. Pokłosiem było podpisanie trójstronnego porozumienia przy produkcji filmu fabularyzowanego przedstawiającego  historyczne wydarzenia w okresie okupacji hitlerowskiej na Ziemi Śmigielskiej. Producentem filmu jest Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu, a przedsięwzięcie wspiera Gmina Śmigiel oraz Centrum Kultury w Śmiglu.

Szkoła w Luboniu ma już na swoim koncie podobną produkcję. Film pt. „Kiedyś byliśmy sąsiadami” miał swoją premierę w tym roku, najpierw w Luboniu, a później 2 maja w Śmiglu. Autorką scenariuszy do obu filmów jest Anita Plumińska-Mieloch. Śmigielski scenariusz oparty na prawdziwych wydarzeniach, konsultowany był z miejscowymi regionalistami. Zdjęcia do filmu z udziałem aktorów oraz statystów, w tym mieszkańców gminy Śmigiel, będą realizowane w dwa pierwsze weekendy czerwca 2022 r. 4 czerwca, w sobotę ekipa filmowa będzie nagrywała m.in. sceny plenerowe na Placu Rozstrzelanych. Tydzień później za plener filmowy posłużą tereny otwarte za śmigielskimi wiatrakami.

Ze względu na kręcenie scen na Placu Rozstrzelanych 4 czerwca br. zmianie ulegnie na kilka godzin organizacja ruchu w centrum miasta oraz zamknięte dla aut będą tam parkingi.

 

Komunikat w sprawie zamknięcia parkingów oraz ulic w Śmiglu!

W związku z realizacją zdjęć do filmu fabularyzowanego, którego Gmina Śmigiel jest współrealizatorem, przedstawiającego historyczne wydarzenia w okresie okupacji hitlerowskiej na Ziemi Śmigielskiej

informujemy, że:

4 czerwca 2022 r. – sobota

  • od godz. 13:00 do 16:00 będzie zamknięty przejazd dla następujących ulic w Śmiglu: Lipowa (od ul. św. Wita do Placu Rozstrzelanych), Jagiellońska oraz wyjazd z parkingu na pl. Rozstrzelanych od strony Banku Spółdzielczego
  • od godz. 8:00 do 23:00 zamknięte zostaną parkingi w centrum Śmigla: Lipowa (od ul. św. Wita do Placu Rozstrzelanych), Jagiellońska oraz na Placu Rozstrzelanych na całej długości: przed Ratuszem, tablicą rozstrzelanych oraz przez środek placu.

Uprzejmie prosimy o nie pozostawianie pojazdów na ww. parkingach we wskazanym terminie!

Pojazdy w tym czasie można zostawić na placu targowym, a podczas zamknięcia ulic skorzystać z wyznaczonych objazdów.

                                                                                              Zastępca Burmistrza Śmigla

                                                                                                       /-/Marcin Jurga

Najnowsze artykuły