OGROMNY SUKCES UKS “AS” CZEMPIŃ – WYGRYWAŁ FINAŁ WOJEWÓDZKI O PUCHAR TYMBARKU!

24 maja w Szamotułach odbył się finał wojewódzki o Puchar Tymbarku. W rozgrywkach uczestniczyło 25 zespołów, które wcześniej wygrały rywalizację w swoich gminach i powiatach. Wśród najlepszych drużyn znaleźli się zawodnicy UKS “AS” Czempiń reprezentujący Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu.
Nasza drużyna rozpoczęła rozgrywki w grupie od rywalizacji z zespołami z Książa Wielkopolskiego, Konina oraz Grodziska Wielkopolskiego. Od samego początku turnieju prezentowaliśmy wysoki poziom pokonując wszystkie 3 zespoły, nie tracąc przy tym żadnej bramki.
Do kolejnego etapu turnieju trafili zwycięzcy grup oraz jeden zespół z drugiego miejsca, który miał najlepszy bilans punktowy. Były to zespoły ze Ślesina, Leszna, Kalisza, Wyrzysku, Trzemeszna, Kaźmierza, Krotoszyna oraz Czempinia! Po losowaniu okazało się, iż w ćwierćfinale spotkamy się z rówieśnikami z Wyrzyska. Po bardzo ciężkim meczu i bardzo dobrej grze w obronie wygrywamy 1-0, dzięki czemu meldujemy się w półfinale rozgrywek!
W decydującym spotkaniu, dającym awans do finału zmierzyliśmy się z chłopcami z Krotoszyna. Reprezentanci SP Czempiń ruszyli odważnie do przodu co przełożyło się na nasze prowadzenie do przerwy 3-0. W drugiej połowie przeciwnicy zdołali nam wbić 2 bramki i końcówka była bardzo nerwowa, ale nie poddaliśmy się i zdobyliśmy upragniony awans do finału.
Mimo ogromnego zmęczenia nasze AS-y na mecz finałowy wyszli z olbrzymią ambicją i wolą walki by spełnić swoje marzenia o wyjeździe na Stadion Narodowy! Od początku mecz ruszyliśmy z atakami na bramkę przeciwnika, co przełożyło się na prowadzenie 2-0. Rywale z Trzemeszna jednak nie poddawali się i zdołali doprowadzić do remisu 2-2. Gdy wydawało się, że o losach pojedynku rozstrzygną rzuty karne nasi chłopcy zdołali przeprowadzić fantastyczną akcję zakończoną cudownym strzałem z dystansu dającym zwycięstwo w Finale Wojewódzkim! Po ostatnim gwizdku sędziego radości nie było końca. Były też łzy szczęścia i śpiewy licznie zgromadzonych rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz huczne powitanie w Czempiniu!
Jako zwycięzcy województwa Wielkopolskiego w dniach 11-14.06.2022 jedziemy rywalizować z najlepszymi zespołami w kraju w Ogólnopolskim Finale! Oprócz świetnego turnieju mamy również zapewnione bilety na mecz Ligi Narodów Polska – Belgia. Szykuję się ogromna przygoda, którą chłopcy na pewno zapamiętają do końca życia. Pokazaliśmy, że w małej miejscowości możną stworzyć świetną drużynę. JEDZIEMY NA NARODOWY

Drużynę reprezentują : Radek Kinecki, Franciszek Cichocki, Fryderyk Cichocki, Jan Kielich, Alan Sobkowiak, Leon Popowicz, Kacper Kubacha, Alan Kostyk, Bartosz Sarbinowski, Michał Staszewski.

źródło: UKS “AS” Czempiń

Najnowsze artykuły