EMOCJE W KOŃCÓWCE MECZU I ZWYCIĘSTWO “OBRY”

W sobotnie popołudnie zespół “Obry” Kościan podejmował na własnym boisku walczącą o utrzymanie w ARTBUD IV lidze “Olimpię” Koło. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Najwięcej emocji obie drużyny dostarczyły kibicom w końcówce spotkania.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę dla “Olimpii”, po bardzo ładnej akcji strzelił Michał Kozajda. Wynik ten utrzymywał się do 89 minuty spotkania. Wtedy po strzale z rzutu wolnego, sprzed linii pola karnego do wyrównania doprowadził Patryk Łakomy. Dwie minuty później sędzia znów odgwizdał faul tuż przed 16 metrem. Po raz drugi w ten sam sposób pokonuje bramkarza gości Patryk Łakomy. Po chwili Kacper Czuba fauluje przeciwnika w polu karnym i Michał Kozajda z “jedenastki” wyrównuje stan meczu. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Po dośrodkowaniu Patryka Łakomego z rzutu wolnego trzy punkty gospodarzom zapewnił kapitan “Obry” Mateusz Adamski.

“Obrzanka” po tym meczu zachowała 8 miejsce w tabeli ARTBUD IV ligi i zrównała się punktami z siódmą “Centrą” Ostrów Wielkopolski. Za tydzień zespół Krzysztofa Knychały czeka wyjazdowy pojedynek z “Huraganem” Pobiedziska.