19-LETNI AMATOR GRZYBÓW USŁYSZAŁ ZARZUTY

19-latek podejrzany o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych usłyszał zarzuty. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze odnaleźli znaczną ilość różnych nielegalnych używek, zabezpieczono także gotówkę. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas patrolu w miejscowości Kościan, na ul. Kaźmierczaka, policjanci prewencji zauważyli młodego mężczyznę, który popełnił wykroczenie. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania, jak się okazało 19-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Uwagę policjantów zwróciło jego nerwowe zachowanie. Po wykonaniu kontroli bagażu okazało się, że stres był spowodowany posiadaniem 5 woreczków z zawartością substancji psychotropowej, w postaci białego kryształu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 19-latka, funkcjonariusze znaleźli 0,35 kg narkotyków. Wśród substancji zabronionych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii znaleziono: amfetaminę, marihuanę, kokainę, 19 tabletek MDMA, nowe substancje psychoaktywne oraz grzyby halucynogenne. Oprócz suszu grzybów, które mężczyzna trzymał w lodówce, podsiadał on również pojemnik z grzybnią, z której wyrastały kolejne.

Zatrzymany 19-latek nie był uprzednio notowany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych, co w polskim prawie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły