TRIATHLON SOPLICOWO – ZAPISY

Gmina Krzywiń zaprasza na czwarty już TRIATHLON SOPLICOWO18 czerwca 2022 r. który odbędzie się w Cichowie. Będziecie mogli zmierzyć się na dystansach 1/4 i 1/8 IM, zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. Nie zapomnimy również o najmłodszych sportowcach dla których tradycyjnie zorganizujemy Junior Crossduathlon Soplicowo, a już w piątek 17 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników biegania i marszu Nordic Walking na Bieg Filmowe Soplicowo na 5km

17 czerwca godzina 19:00 – Bieg Filmowe Soplicowo

Bieg Filmowe Soplicowo podczas którego odbędzie się także marsz Nordic Walking Biuro zawodów, Start oraz meta usytuowane będą w skansenie Filmowe Soplicowo. Bieg odbędzie się w piękny czerwcowy wieczór w piątek 17 czerwca 2022 roku o godz. 19.00 i zapoczątkuje sportowy weekend w Cichowie. Urokliwa trasa poprowadzona będzie wokół skansenu i częściowo nad jeziorem. Będzie miała dwie pętle po 2,5km. Trasa biegu będzie taka sama jak trasa etapu biegowego podczas sobotniego triathlonu i to doskonała okazja także dla osób startujących w triathlonie do treningu i zapoznania się z trasą.

Po Biegu zapraszamy na Seans Filmowy na Plaży w Cichowie.

18 czerwca godzina 9:30 – 11:00 Crossduathlon w Cichowie – Zawody dla dzieci

Zaczynamy startami najmłodszych sportowców w wieku 1-2 lata (Junior 1) i 3-4 Lata (Junior 2) (w tych kategoriach nie wyłaniamy zwycięzców. Wszystkie dzieci są Zwycięzcami). Od kategorii Junior 3 (5-6 lat) nagradzamy pierwszą trójkę chłopców i dziewczynek.
Dwie wspomniane kategorie Junior 1 i 2, a także Junior3 kat (5-6 lat) będą zaczynały zmagania od jazdy na rowerze, a kończyły biegiem.
Każde następne kategorie będą już startowały w klasycznym duathlonie czyli : bieg-rower-bieg dlatego też młodzi zawodnicy pozostawiają rowery i kaski w strefie zmian jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Tak więc zaczniemy biegiem (bez kasku, zakładamy go w strefie zmian, a po etapie rowerowym kask zdejmujemy i biegniemy do mety bez kasku )
Ze względu na nawierzchnie gruntową etapu rowerowego w kategoriach Junior 4,5,6,7 zalecane jest posiadanie roweru o grubszych oponach np. mtb, treking
Na każdego zawodnika i zawodniczkę na mecie będzie czekać największa nagroda –MEDAL

18 czerwca godzina 13:30 Najbardziej „kulturalny” triathlon w Polsce

  • Meta i strefa finiszera w Skansenie Soplicowo Filmowe
  • Obowiązkowy Polonez na plaży
  • Starty indywidualne i sztafety na dystansie 1/8IM i 1/4IM
  • Bigos Staropolski na mecie
  • Urokliwa trasa kolarska i biegowe
  • Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia na stronie krzywin.pl

Najnowsze artykuły