BRĄZOWI MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

W miniony weekend zawodnicy klubu UKS “Sokół” Kościan stanęli na 3 miejscu podium podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2022 w Sportach Halowych , które sie odbywały w dniach 13-15 maj w Białymstoku.
Zawodnicy Trenerów: Katarzyny Idziak i Krzysztofa Frankiewicza obowiązkowo wystartowali w konkurencjach sprawnościowych (dwubój techniczny) i walk.
Dwa brązowe krążki zawisły na szyi Klaudii Langner, która zdobyła 3 miejsce w walkach kat -44kg, oraz 3 miejsce dwubój techniczny, Wiktoria Wójcik zdobyła 3 miejsce w walkach kat -55kg i 5 miejsce dwubój techniczny, Dawid Klemenski zdobył 3 miejsce w walkach kat -57kg i 5 miejsce dwubój techniczny, poza podium ale z ważnymi punktami i 5 miejscem w walkach uplasował się Sebastian Armin Gembara.
Oprócz 4 zawodników “Sokoła” z Olimpiady ze złotem na szyi po trzech wygranych walkach wraca podopieczna z klubu UKS “Taekwondo” Wolsztyn Sara Matuszewska, która została Mistrzynią w kategorii +59kg.
Przypominamy, że kwalifikacje do Olimpiady uzyskały osoby po wcześniejszym udziale w dwóch eliminacyjnych Pucharach Polski, które odbywały się w marcu i kwietniu br; a wysokie lokaty w rankingu PZTO były przepustką do udziału w najważniejszej imprezie sportowej dla tej kategorii wiekowej.
W klasyfikacji województw WIELKOPOLSKA w taekwondo olimpijskim zajmuje 1 miejsce.
Nasz klub plasuje się na 9 miejscu spośród 45, z ilością 29 zdobytych punktów we współzawodnictwie SSM.

Najnowsze artykuły