WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KOŚCIAŃSKIEJ KOMENDZIE

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, oprócz policjantów można było dzisiaj spotkać również uśmiechnięte dzieci, które złożyły im wizytę. Przedszkolaki z grupy Wiewiórki i Biedronki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Kościanie, przyszły poznać zawód policjanta i zwiedzić komendę. ,,Mali goście” wysłuchali także kilku bardzo ważnych zasad bezpieczeństwa i poznali Sierżanta Pyrka.

Policjanci w ramach realizowanych programów profilaktyczno – edukacyjnych cyklicznie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Wizyty mają miejsce w szkołach i przedszkolach, ale bywa również, że i dzieci odwiedzą funkcjonariuszy w miejscu ich pracy. Tym razem grupa 34 przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Kościanie zawitała w kościańskiej jednostce policji.

Dzieci razem ze swoimi opiekunami zwiedziły budynek komendy i zobaczyły jak wygląda codzienna praca policjantów. Podczas zwiedzania pomieszczenia oficera dyżurnego i jego pomocnika, zaciekawienie dzieci wzbudziły monitory, na których można było zobaczyć ruch na ulicach Kościana, ujęty przez kamery monitoringu miejskiego.

Maluchy zadawały niezliczoną ilość pytań. Obejrzały również sprzęt, na którym pracują policjanci, ich wyposażenie i umundurowanie. Oczywiście największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się radiowozy. Przedszkolaki poznały również maskotkę Wielkopolskiej Policji – Sierżanta Pyrka, do którego mogły się przytulić i przybić mu ,,piątkę”.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły