SUKCESY TRÓJBOISTÓW

W dniach 3-8.05.2022r w Pilźnie Czechy odbywają się Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym. Pierwszy dzień Mistrzostw trójboju siłowym 4.05.2022 i wspaniały sukces zawodniczki Kobry Kościan Natalii Świstary. Natalia zdobyła srebrny medal wynikiem przysiad 160kg wyciskanie 90kg i martwy ciąg 160 kg razem 410kg .Walka o ten medal toczyła się do ostatniego podejścia między Słowaczką ,Czeszką i Natalią brawo bo 160kg załatwiło sprawę. Jutro startuje następny nasz zawodnik Damian Szczepański też z szansami na medal. Mistrzostwa Europy juniorów Pilzno 5.05.2022r Mamy i drugie srebro Damian Szczepański zawodnik kobry Kościan kat 93kg junior do 23lat po fantastycznej walce zdobywa srebrny medal ustępując nieznacznie zawodnikowi z Czech wynikiem przysiad 330 kg wyciskanie 230kg i martwy ciąg 265kg łącznie 825kg zdobywając przy okazji dwa małe złota za przysiad i wyciskanie poziom w tej kategorii był najwyższy obaj zawodnicy zajęli pierwsze i drugie miejsce w kat. Open wszystkich kategorii nasz zawodnik pomimo straty najważniejszych 3 tyg w treningu grypa i powikłania po niej nawiązał walkę o złoty medal co świadczy o jego klasie sportowej , gdyby nie to szanse na złoto były by prawie pewne bo przegrana 5kg była minimalna a zawodnik z Czech zapewnił sobie złoty medal ostatnim podejściem martwego ciągu Reasumując Natalia Świstara jak i Damian Szczepański znakomicie się zaprezentowali nawiązali do najlepszych osiągnięć naszych zawodników z przed lat uzyskali nominacje do mistrzostw świata które odbędą się w sierpniu w Turcji.

Najnowsze artykuły