PREMIERA FILMU “KIEDYŚ BYLIŚMY SĄSIADAMI”

W Centrum Kultury w Śmiglu w poniedziałek 2 maja 2022 r. odbyła się śmigielska premiera filmu poświęconego wysiedleniom Wielkopolan w okresie II wojny światowej pt. “Kiedyś byliśmy sąsiadami”.
 Film ukazuje wzruszającą historię kilku rodzin w okresie okupacji. Został zrealizowany przez Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu, a zdjęcia do niego kręcono także w Śmiglu. Za filmowy plener posłużyła m.in. zabytkowa stacja śmigielskiej kolejki wąskotorowej.
– “Jestem dumna, że taki film powstał właśnie u nas. Szczególnie, że duży wkład w jego powstanie mają mieszkańcy Śmigla. Piotr Świdziński zajął się reżyserią i montażem, a jego syn Stanisław zadbał o oprawę muzyczną. Gratuluję przepięknego dzieła także Anicie Plumińskiej-Mieloch dyrektor zespołu szkół w Luboniu i jednocześnie autorce scenariusza.” – komentuje burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.
Film już wkrótce pojawi się na platformie Youtube. Ponadto już niebawem można spodziewać się kolejnej realizacji twórców “Kiedyś byliśmy sąsiadami”. Gmina Śmigiel razem z CK podpisała bowiem porozumienie z Zespołem Szkół w Luboniu. “Szczegóły o naszym wspólnym projekcie juz wkrótce” – zapowiada włodarz Śmigla.

Najnowsze artykuły