7 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW W CIĄGU JEDNEGO DNIA. KIEROWCA AUDI ZATRZYMANY W POLICYJNYM POŚCIGU

W środę w trakcie akcji ,,Trzeźwy Poranek” zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących. Niestety niektórzy postanowili przedłużyć sobie długi weekend, a co gorsza wsiąść za kierownice po alkoholu. Wieczorem zatrzymano kolejnych czterech kierujących w stanie nietrzeźwości. Za kierującym audi policjanci ruszyli w pościg, okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

W godzinach rannych zatrzymano jednego kierującego w stanie nietrzeźwości oraz dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu, nie poprzestali na porannych działaniach. W trakcie służby w godzinach wieczornych, zatrzymali kolejnych czterech nietrzeźwych kierujących.

4 maja, około godziny 16:50 w miejscowości Piotrkowice, policjanci zauważyli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, u 58-letniego mieszkańca gm. Czempiń, 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

20 minut później, ci sami funkcjonariusze ruchu drogowego, w tej samej miejscowości, zobaczyli kolejnego ,,podejrzanego” rowerzystę. Policyjne oko i zmysł, tym razem również ich nie zawiódł. Badanie trzeźwości, u 57-letniego mieszkańca gm. Czempiń, wykazało niespełna 0,4 promila alkoholu. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 1 000 zł.

Tego samego dnia, około godziny 19:10, w Kiełczewie na ul. Kościańskiej, patrol ruchu drogowego wydał kierującemu Audi polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci udali się w pościg, doprowadzając ostatecznie do zatrzymania Audi. Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, od którego policjanci szybko wyczuli woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Teraz 41-latek odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany, około godz. 21:15 w Widziszewie, na ulicy Dworcowej. 27- letni mieszkaniec gm. Śmigiel, kierował pojazdem VW polo, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi: grzywna, kara ograniczenie wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, oraz dodatkowo kara pieniężna od 5 000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej).

Po mimo licznych apeli, na drogach naszego, nadal spotykamy wielu nietrzeźwych kierowców i rowerzystów. Dlatego policjanci będą kontynuować wzmożone kontrole trzeźwości i skutecznie eliminować ,,pijanych” kierowców z ruchu drogowego.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły