CZTERECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH W DWA DNI- LEKKOMYŚLNOŚĆ PRZERAŻA

Długi weekend majowy jeszcze się nie skończył, a kościańscy policjanci już zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Dwóch mężczyzn kierowało pojazdami, dwóch jechało rowerami, z czego niechlubny rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niestety nie obyło się również, bez zatrzymanego prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Apelujemy o rozwagę!

W piątek rozpoczął się długi weekend majowy, który potrwa do 4 maja. Niestety pomimo licznych apeli i ostrzeżeń, na terenie naszego powiatu nadal można spotkać wielu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, łamią przepisy ruchu drogowego, a co gorsza wsiadają za kierownicę w stanie po spożyciu alkoholu.

Właśnie w piątek, około godziny 09:25 w Jerce na ul. Śremskiej, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pomiarowo-kontrolne. W pewnym momencie namierzyli pojazd marki Skoda, który poruszał się z prędkością 101 km/h. Samochodem kierował 55-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna za przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o 51 km/h, stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Policjanci ukarali go również mandatem karnym w wysokości 1500 zł, oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci pełniąc służbę na drogach prowadzą również wzmożone kontrole trzeźwości. Czego efektem są kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący.

W piątek około godziny 23:00, w miejscowości Pelikan na ul. Wielichowskiej, policjanci zauważyli kierującego rowerem, który miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało, u 44-letniego mieszkańca gm. Kościana, blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymano w sobotę. Pierwszego, około godziny 05:00 w miejscowości Jerka na ul. Kościańskiej, zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Krzywiniu. Za kierownicą pojazdu Skoda fabia, siedział 28-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, u którego badanie trzeźwości wykazało aż 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Następnie około godziny 09:15 w Czempiniu, na ul. Kościańskie Przedmieście, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd Ford. 47-letni mieszkaniec gm. Czempiń kierował tym pojazdem mając 0,65 promila alkoholu w organizmie.

Za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, obu mężczyzną grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia, około godziny 15:25 w Kościanie na ul. Śmigielskiejpolicjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Badanie alkomatem, u 66-letniego mieszkańca gminy Kościan, wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Nie masz pewności, czy twój stan pozwala na prowadzenie pojazdu? Nie wsiadaj za kierownice pojazdu lub roweru! Nawet niewielka ilość alkoholu sprawia, że nasza zdolność reakcji i umiejętności prowadzenia spada.

Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda, niezgodna z obowiązującymi przepisami oraz niedostosowana do warunków panujących na drodze, bardzo często jest przyczyną zdarzeń drogowych, których skutki mogą być tragiczne.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły