A-KLASOWE DERBY NA REMIS

W derbach powiatu kościańskiego w PROTON A-klasie, spotkały się sąsiadujące ze sobą w tabeli zespoły “KS APOL-termPIR” Spławie i “Rywala-Ewmar” Kurza Góra. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.

W 14 minucie prowadzenie objęli goście a bramkarza Pawła Hoffmanna pokonał Mateusz Masztalerz. Niespełna 10 minut później do wyrównania doprowadził lider “Złotej Piłki KLIN TV’ Kamil Koden. Gospodarze poszli za ciosem i objęli prowadzenie po bramce Kamila Frąckowiaka. Ich radość nie trwała jednak długo, bo po zaledwie dwóch minutach strzałem z dystansu stan meczu wyrównał Artur Kasprzak. Po zmianie stron dwie dobre sytuacje do objęcia prowadzenia mieli zawodnicy “Rywala”. Najpierw w 48 minucie Wojciech Grodziski trafił w poprzeczkę a wchodzący w pole karne Szymon Stawecki strzelił zbyt słabo by pokonać bramkarza. Z drugiej strony swoich sytuacji nie wykorzystali Krystian Wojciechowski i Eryk Frąckowiak.

W przyszłą sobotę o godz. 16.00 “Rywal” na własnym boisku zagra kolejne powiatowe derby, tym razem z “LUKS-em” Stare Bojanowo. Zespół ze Spławia czeka wyjazd do “Ruchu” Bojanowo.