RZECZNIK PRZESZŁA NA EMERYTURĘ

We wtorek, 26 kwietnia 2022 roku Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański i Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański spotkali się z przechodzącą na emeryturę Ewą Szymczak, Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. Podczas spotkania starosta w imieniu władz powiatu i mieszkańców podziękował pełniącej od 1 maja 2003 roku urząd rzecznika Ewie Szymczak za długoletnią pracę i pomoc, którą udzieliła wielu potrzebującym. Starosta podziękował pani rzecznik za fachowość i prawniczą wiedzę, która wiele osób uchroniła od tarapatów.

W przekazanym przez starostę na ręce Ewy Szymczak liście czytamy m.in.

W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Kościańskiego dziękujemy Pani za długoletnią pracę na stanowisku Powiatowego Rzecznika Konsumenta.

Pani szacunek do ludzi, chęć współpracy, a przede wszystkim wiedza prawnicza i umiejętność interpretacji przepisów sprawiła, że ludzie, którzy wobec dotykających ich problemów byli bezradni w Pani znajdowali pomoc i bezcenne wsparcie.

Praca, w której każdego dnia dotyka się trudnych kwestii, których rozwiązanie jest dla wielu życiowym problemem nie jest łatwa. Wymaga zaangażowania, zrozumienia  i czasu. Przez prawie dwadzieścia lat, które przepracowała Pani na stanowisku Powiatowego Rzecznika Konsumentów mieszkańcy powiatu kościańskiego przychodzili do Pani po wsparcie i to wsparcie otrzymywali. To osiągnięcie niech będzie to dla Pani źródłem satysfakcji.

W spotkaniu wzięli udział także Michał Samoląg, Skarbnik Powiatu i Joanna Bardyan Kierownik Biura Kadr i Płac w Starostwie Powiatowym w Kościanie.

W związku z przejściem Powiatowego Rzecznika Konsumentów na emeryturę prowadzone jest postępowanie, w wyniku którego zostanie wyłoniony nowy rzecznik.

O rozpoczęciu pracy przez nowego rzecznika poinformujemy Państwa po zakończonej procedurze naboru.

 

Najnowsze artykuły