ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS „PALIĆ, NIE PALIĆ – OTO JEST PYTANIE?”

Kolejny raz Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną w Kościanie zorganizowały powiatowy etap konkursu pod nazwą „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 28 kwietnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Kościanie. Tegoroczny konkurs został skierowany do uczniów klas V szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym było samodzielne wykonanie fotografii promującej zdrowy styl życia wolny od palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów.

Z laureatami konkursu spotkała się Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański oraz Beata Pniewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kościanie.

– Pomysły na prace macie, moi drodzy niesamowite. Prace są wyśmienite – mówiła do laureatów konkursu Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański. – Jeśli do kogoś nie przemówi ich treść to może przemówią do nich argumenty finansowe. Długo uczyłam matematyki i myślę, że można konkurs połączyć z matematyką i obliczyć jak dużo pieniędzy trzeba wydać na palenie. Zachęcam do takich obliczeń – mówiła Dorota Słowińska. Pytani przez wicestarostę wszyscy laureaci konkursu zadeklarowali, że nie będą palić papierosów. Na zakończenie Dorota Słowińska podziękowała także opiekunom dzieci biorących udział w konkursie za zachęcenie dzieci do wzięcia w nim udziału.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Nadia Romaniuk – uczennica Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3-go Maja w Śmiglu

II miejsce Jagoda Górska  – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kościanie.

Wyróżniono dwie prace:

Jakub Frąckowiak- uczeń Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu

Igor Stankowiak – uczeń Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie

Wszyscy otrzymali nagrody i gratulacje z rąk Doroty Słowińskiej i Beaty Pniewskiej. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Głównym organizatorem etapu wojewódzkiego konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna w Poznaniu, dlatego praca, która zajęła I miejsce została przesłana do etapu wojewódzkiego.

 

 

źródło: Powiat Kościański

Najnowsze artykuły