NA MAJÓWKĘ – SPACERUJ, ZWIEDZAJ I POZNAWAJ MIASTO Z GRAMI TERENOWYMI

Długi weekend majowy można spędzić na spacerach, zwiedzaniu i poznawaniu miasta z grami terenowymi. Krótkie wycieczki po mieście przybliżają ciekawe miejsca i ważne wydarzenia.

Możesz zostać turystą w swoim mieście i wybrać dogodną dla siebie propozycję, czy trasę wycieczkową, z której można korzystać indywidualnie, rodzinnie albo grupowo.

Do spacerów tematycznych inspirują gry terenowe, które można pobrać i wydrukować ze strony internetowej (link) lub otrzymać w biurze obsługi urzędu.

Zapraszamy do spacerów śladami gier terenowych:

– Hasło “Wolność” – gra o Powstaniu Wielkopolskim,

– Nigdy więcej wojny – gra powstała z myślą o przypomnieniu i oddaniu czci Synom Ziemi Kościańskiej, którzy ginęli walcząc o wolność, oddając życie za ojczyznę,

 Nasi kościańscy patroni – gra dotyczy kościańskich patronów,

– Poznaj gwarę kościańską – gra zakłada krótki spacer po mieście w połączeniu z poznawaniem gwary wielkopolskiej ocalając tym samym ją od zapomnienia,

– Kościan dawniej i dziś –  gra zakłada krótki spacer po ścisłym centrum miasta i odkrywanie śladów historii zapisanych w przestrzeni miejskiej,

– Quest o ks. Józku Muzykancie – zagadki prowadzą przez miasto śladami niezwykłego kapłana – muzyka i patrioty, działającego w Kościanie w okresie zaborów.

Jedną z form zwiedzania miasta jest Audioprzewodnik po Kościanie, który podaje wiele cennych informacji na temat ciekawych miejsc w mieście (dostępny na urządzenia mobilne pod nazwą „Kościan audioprzewodnik”).

Po zabytkach, czy miejscach rekreacyjnych oprowadzą trasy Przewodnika z aplikacji na urządzenia mobilne – eKościan.

Zawsze warto być aktywnym i żyć zdrowo, więc wyruszajmy odkrywać ciekawe miejsca naszej małej Ojczyzny.

Źródło: Miasto Kościan

Najnowsze artykuły